Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

ŽSR realizujú v Bratislave dve výluky

ŽSR  |MM|   Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) začnú v tomto týždni v bratislavskom  regióne dve výluky, prvá je v medzistaničnom úseku Odbočka Močiar – ŽST Bratislava hlavná stanica (koľaj č.2) a druhá výluka sa uskutoční v ŽST Devínska Nová Ves (koľaj č. 2,4 a výhybka č. 1,5,7)  a v medzistaničnom úseku Bratislava Lamač – Devínska Nová Ves.

 

V rámci výluky v úseku Odbočka Močiar – ŽST Bratislava hlavná stanica, ktorá sa koná v dňoch 2.5., 3.5., 5.5., 6.5.2016  sa realizujú opravné práce súvisiace s opravou koľajového lôžka koľaje celoprofilovým strojným čistením. Dôvodom realizácie týchto prác je znečistené štrkové lôžko. Na uvedený výkon  budú nasadené stroje koľajovej  mechanizácie (napríklad strojná čistička, strojná podbíjačka, odpratávacia súprava). Práce realizujú zamestnanci ŽSR. Počas výlukovej činnosti bude zavedené prechodné obmedzenie rýchlosti vlakov na 30 km/h, maximálne 50 km/h. Keďže v tomto prípade ide o dvojkoľajný úsek, železničná prevádzka bude zabezpečená po nevylúčenej prevádzkovanej koľaji. Počas výluky je predpoklad menšieho meškania vlakov.

 

Druhá výluka, ktorú zamestnanci ŽSR vykonajú, sa uskutoční v ŽST Devínska Nová Ves  a v medzistaničnom úseku Bratislava Lamač – Devínska Nová Ves od 7.5. do 27.5.2016. V rámci tejto výluky sa zrealizujú opravné práce súvisiace s opravou koľajového lôžka koľaje a výhybiek č. 1,5,7 vrátane prípojných koľajových polí v dĺžke  200 metrov.

Obsahom prác bude:  

·         vytrhnutie spomínaných výhybiek a prípojných polí,

·         výmena podvalov vo výhybkách a prípojných poliach,

·         výmena výhybkových súčiastok,

·         výmena štrkového lôžka,

·         pokládka výhybiek a prípojných polí, strojné podbitie a následné zvarenie výhybiek a prípojných polí do bezstykovej koľaje.

Dôvodom realizácie týchto prác je znečistené štrkové lôžko a dožitý stav podvalov a výhybkových súčiastok.   Na práce budú nasadené stroje koľajovej a cestnej mechanizácie. Počas výlukovej činnosti bude taktiež zavedené prechodné obmedzenie rýchlosti vlakov na 30 km/h, maximálne 50 km/h.  Aj v tomto úseku je predpoklad menšieho meškania vlakov.

 

ŽSR prosia cestujúcu verejnosť o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových práca zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hláseniach staničného rozhlasu v železničných staniciach.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign