Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

ZOMOS: Novela o obecnom zriadení poženie vodu na mlyn starostom

Vladimír ŠpánikDátum05. 04. 2013 14:57:04TémaZOMOS
62105. 04. 2013 13:33
BRATISLAVA 5. apríla (SITA) - Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS) kritizuje návrh novely zákona o obecnom zriadení, ktorý do parlamentu predložila skupina poslancov za stranu Smer-SD. Podľa združenia navrhované zmeny majú posilniť postavenie starostov a primátorov pri menovaní a odvolávaní riaditeľov obecných firiem tak, že zastupiteľstvá prídu o právomoci pri ich menovaní. ZOMOS návrh vníma ako snahu o posilnenie právomocí starostov a primátorov v zmysle inštrukcií ZMOS-u.
"Už aj súčasný stav dovoľuje, najmä v malých obciach, beztrestne tento stav zneužívať v prospech mocenského postavenia mnohých starostov," vyhlásil predseda ZOMOS-u Vladimír Špánik. Návrhu novely vyčíta aj zníženie platov kontrolórov. Podľa Špánika má novela riešiť nezávislejšie postavenie kontrolórov, ktoré by ich oslobodilo od priameho vplyvu starostov a primátorov. Súčasné postavenie kontrolórov označil za schizofrenické s tým, že ich ako vedúcich zamestnancov volí a odvoláva zastupiteľstvo.
Špánik kritizuje aj navrhovaný spôsob znižovania poslancov zastupiteľstiev v obciach nad 10-tisíc obyvateľov. "Je to nezmyselné čiastkové riešenie, ktoré sa dá doriešiť jedine spustením toľko odkladanej reformy samosprávy dôkladnou municipalizáciou, ktorej sa stále všetky vlády vyhýbajú," uviedol Špánik. Ako dodal, ZOMOS by skôr uvítal doplnenie zákona o obecnom zriadení o priame sankcie za dnes úplne bežné nedodržiavanie jeho ustanovení starostami.

bw;nr

Zdroj: SITA


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign