Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Zmeny chcú ľudia prakticky na celom svete.

Miloš MajkoDátum21. 11. 2011 22:17:43TémaEkonomika

Ďalšie a ďalšie nie zrovna potešujúce správy na verejnosť prenikajú z politických kruhov  Európskej Únie a jednotlivých krajín. Politici už akosi pripravujú občanov aj na možnosť, že  Grécko nakoniec naozaj bude musieť opustiť menovú úniu - to odborníci v Nemecku situáciu  Grécka spoznali a analyzovali až teraz, alebo si vybehli na caffee do niektorého z ich podnikov? Skorej vidím stav ako - dokonáno jest. Daňoví poplatníci sa poskladali na dlh krajiny a peniaze i tak z nenávratných úverov boli pravdepodobne šikovne preliate do niektorých bánk aj napríklad v už spomenutom Nemecku a Francúzku. Práve banky týchto krajín podľa uverejnených štatistík v Grécku riskovali najviac. Kedže ani trpezlivosť okolitého sveta nie je nekonečná a niektorí ekonómovia už jasne dávajú najavo, že zázraky v týchto pohnutých rokoch očakávať nemožno, s pravdou von! Grécko je na tom skutočne tak zle, že poskytnutú pomoc nielen že splatiť nedokáže, ale z ďaleka nie je isté, či by nová v objeme ďalších stoviek miliónov  Eur pomohla. V problémoch je ekonomika Talianska, Portugalska a Španielska. A to už je naozaj aj nad pomery kolosu akým nesporne  EÚ je. Vychádza na povrch, že s virtuálnymi peniazmi sa verejne a doteraz beztrestne hrali vlastne úplne všetci politici  v úplne všetkých krajinách. Faktom zostáva, do akej miery a v akom objeme pre svoju popularitu a nenažranosť čerpali to, čo nikdy nevlastnili a ani vlastniť nebudú.  Takže Ducký vonkoncom nebol ojedinelým bežcom vypisujúcim bianko zmenky so splatnosťou nás bežných ľudí. Mnohí politici vo viacerých krajinách  pre blaho svoje bez trochy zodpovednosti a úcty  zadĺžili  aj tých, ktorí sa vlastne ešte ani nenarodili. Za najhoršie v daných súvislostiach považujem to, že žiaľ hovoríme si civilizovaná spoločnosť a teda ani jeden zo zodpovedných politikov  (zatiaľ)  neodvisol na niektorom stĺpe verejného osvetlenia. Nie že by to pomohlo  v danej situácii,  bola by to však slušná výstraha pre tých ďalších.

Denne v spravodajstve zo sveta sledujeme vzbury bežných ľudí voči politickým špičkám vlastných krajín. Ľudia konečne pochopili, že väčšina politikov si akosi sprivatizovala štáty, ktorých občanom mali slúžiť, nie vykorisťovať ich a zrujinovať. Evidentne je na čase doba zmien. Ako rýchlo prídu a čo nové donesú, podľa okolitého vývoja zbadáme už relatívne v krátkej budúcnosti.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign