Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Žlté autobusy STUDENT AGENCY premávajú od dnešného dňa pod značkou //REGIOJET. Dopravca zakúpil nové ultramoderné autobusy a pripravuje nové linky

815

RegioJet , 04.04.2016  |MM|  Autobusová a vlaková sieť //REGIOJET prepraví počas tohto roka okolo 16 miliónov cestujúcich. Oproti minulému roku narástol počet cestujúcich v autobusoch o 14%

Od dnešného dňa - 4. apríla 2016 - začína sieť žltých autobusov STUDENT AGENCY využívať novú marketingovú značku RegioJet. Pod ňou sme doposiaľ rozvíjali najmä aktivity v oblasti vlakovej dopravy. Autobusová doprava patrí k najdôležitejším podnikateľským aktivitám STUDENT AGENCY. Naším cieľom je ďalší rast, a to ako na Slovensku, tak v Českej republike a hlavne na medzinárodných trhoch. Preto sa od dnešného dňa prezentujeme ako jednotná vedúca stredoeurópska sieť autobusových a vlakových spojov s prepravnými službami špičkovej kvality pod marketingovou značnou RegioJet.

Žlté linky //REGIOJET - vedúca dopravná sieť na Slovensku, v Česku a v strednej Európe

"Za prvé 3 mesiace v tomto roku sme našimi autobusmi prepravili 1,857 milióna cestujúcich, čo je o 14% viac ako za rovnaké obdobie počas minulého roka," hovorí IVANA KAŠICKÁ, riaditeľka autobusovej dopravy RegioJet, člena skupiny STUDENT AGENCY a dodáva: "Spoločne s vlakmi RegioJet plánujeme tento rok odviezť na Slovensku, v Českej republike a do zahraničia približne 16 miliónov cestujúcich."

 

RADIM JANČURA, majiteľ skupiny STUDENT AGENCY, do ktorej patria autobusy a vlaky RegioJet, k tomu dodáva: „Podľa našich plánov bude tohtoročný prepravný výkon našich autobusov a vlakov viac ako 3 miliardy osobokilometrov. Malo by to byť viac ako prepraví Železničná spoločnosť Slovensko všetkými svojimi vlakmi dokopy."

S postupnou expanziou plánujeme v ďalších rokoch odviezť vlakmi a autobusmi RegioJet cez 20 miliónov cestujúcich ročne.

 

Nová značka //REGIOJET

Od dnešného dňa vystupujú žlté autobusy smerom k zákazníkom pod novou marketingovou značkou RegioJet. Spoločne s vlakmi RegioJet tvoria jednotnú dopravnú sieť, ktorá umožňuje pohodlný prestup medzi jednotlivými spojmi a pod rovnakou značkou ponúka kompletnú sieť spojení z mnohých miest v Slovenskej a Českej republike, ako aj do množstva európskych krajín. Sieť liniek RegioJet tak napríklad  zaisťuje spojenie do všetkých krajských miest na Slovensku a v Českej republike a do desiatok ďalších destinácií. Žlté linky RegioJet spojujú tiež desiatky európskych miest a na Slovensku, v Českej republike a v Nemecku sa aktívne rozvíjajú v oblasti vnútroštátnej prepravy.

 

Značka RegioJet postupne vystrieda logo STUDENT AGENCY na autobusových staniciach, autobusoch, v informačných hláseniach, na informačných a propagačných materiáloch, či predajných miestach autobusových lístkov, rovnako ako na webových stránkach, ktoré budú v blízkej dobe upravené tak, aby spoločne prezentovali celú prepravnú sieť ako celok. Nová marketingová značka RegioJet je tiež na všetkých nových autobusoch Irizar i8 novej generácie, ktoré sú aktuálne nasadzované do prevádzky. Rovnako ňou budú postupne vybavené všetky doteraz prevádzkované autobusy STUDENT AGENCY. Celý proces zmeny marketingovej značky na RegioJet bude zavŕšený v priebehu nasledujúcich týždňov.

 

Nové vnútroštátne a medzinárodné autobusové linky

 

Nové spoje medzi východným Slovenskom a ČR

 

Od apríla je na trase Košice - Prešov - Poprad - Ružomberok - Žilina - Trenčín - Brno - Praha zavedený nový autobusový spoj s odchodom o 05:50 ráno z Košíc, ktorý bude do Prahy prichádzať o 16:30. V opačnom smere budú autobusy vychádzať z hlavného mesta ČR o 07:00 a do metropoly východu prídu o 17:40.

 

Spoločnosť očakáva, že nové spojenie budú využívať najmä obyvatelia slovenského Prešova a českého Brna, do ktorých chce priniesť taktiež ponuku komfortného cestovania, nakoľko tieto mestá svojimi žltými vlakmi neobsluhuje. Nové autobusové spojenie vhodne doplní súčasne prevádzkované 2 páry vlakov RegioJet do Prahy (ranný a nočný) a 2 párov autobusov STUDENT AGENCY do Brna a Prahy (jeden cez stredné a druhý cez severné Slovensko). Žlté autobusy a vlaky tak budú premávať medzi Košicami a Prahou až 5x denne v každom smere. Spoločne odvedzú až 2500 cestujúcich denne.

 

Nové spoje do Brna a Prahy, vrátane nočného spoja

Od 18. 04. posilní RegioJet prevádzku autobusov medzi Bratislavou, Brnom a Prahou. Po novom ich bude premávať denne až 9 v každom smere. Na podnet cestujúcich RegioJet zavádza aj špeciálne nočné spoje. V blízkej dobe na linku nasadí ultramoderné autobusy Irizar i8. Cestujúcim budú poskytovať ešte väčší komfort ako tie súčasné. Ich dodanie sa očakáva ešte pred vyvrcholením letnej sezóny.

 

"Chystáme sa vyhovieť časti cestujúcich, ktorí uprednostňujú jednodenné výlety a nechcú si zháňať na noc ubytovanie. Z Bratislavy po novom vypravíme nočný spoj, ktorý príde do Prahy krátko pred 7. hodinou ráno. Cestujúci sa budú môcť cez noc pohodlne prespať v kožených kreslách našich autobusov. Zadarmo im ponúkneme aj kávu a ďalšie nápoje, takže sa ráno zobudia svieži v hlavnom meste ČR. Nočné spoje budú premávať každý deň v oboch smeroch," hovorí Ivana KAŠICKÁ, riaditeľka autobusovej dopravy.

 

Nové spoje do Budapešti

Od 18. 04. dochádza k posilneniu dopravy aj na trase medzi Bratislavou a Budapešťou. Žlté autobusy budú do maďarskej metropoly premávať až 6x denne. Premávka bude zabezpečená počas celého dňa a aj počas noci.

 

"Nakoľko je pre nás táto trasa veľmi významná a vidíme v nej mimoriadne veľký potenciál, linku začneme taktiež v blízkej dobe obsluhovať novými ultramodernými autobusmi Irizar i8," hovorí Radim JANČURA.

 

Nové trasy naprieč celým Slovenskom a do okolitých krajín

RegioJet v súčasnosti analyzuje trasy, na ktoré by mohol vstúpiť so svojimi žltými autobusmi. Pri výbere sa opiera aj o výsledky ankety, ktorú nedávno spustil medzi Slovákmi. Tí sa zhodli, že najväčší záujem o Jančurove autobusy je na východnom Slovensku.

 

"Je to ďalšia príležitosť získať nových cestujúcich. Naše autobusy plánujeme smerovať najmä do oblastí, ktoré sa nachádzajú v prirodzenom spádovom okolí staníc našich vlakov. Autobusy by tak od vlakov zabezpečili nadväznú dopravu ďalej po Slovensku, príp. aj do okolitých krajín. Uvažujeme nad možnosťou rozšírenia našich liniek smerom do Poľska a na Ukrajinu," prezradil Radim JANČURA.

 

//REGIOJET ako prvý v Európe nasadí do prevádzky ultramoderné autobusy Irizar i8

 

V týchto dňoch sa náš vozidlový park postupne rozširuje o 45 ultramoderných autobusov úplne novej generácie Irizar i8. Jedná sa o najmodernejšie autobusy v strednej Európe s kompletným radom technických noviniek, vďaka ktorým bude cestovanie autobusmi omnoho bezpečnejšie a pohodlnejšie.

 

"RegioJet je prvá autobusová sieť v Európe, ktorá túto novú technologicky špičkovú generáciu autobusov uvádza do prevádzky,"hovorí Ivana KAŠICKÁ, riaditeľka autobusovej dopravy RegioJet.

 

Úplnou novinkou v ich výbave bude snímač jazdy, ktorý dokáže vyhodnotiť objekt, ktorý by mohol ohroziť premávku. Ak autobusu zablokuje cestu iné vozidlo, ocitne sa pred ním prekážka, alebo človek, vozidlo ihneď automaticky zabrzdí, tak aby bol náraz čo najmenší a nespôsobili sa rozsiahle škody. Systém bude zaznamenávať  aj bdelosť  vodiča. Pokiaľ by sa dostal do mikrospánku a autobus by začal zasahovať do vedľajšieho jazdného pruhu, sedadlo vodiča začne vibrovať. Autobus bude mimo iného snímať aj štýl jazdy šoféra a upozorní ho na príp. nadspotrebu. Novinky prinesú aj cestujúcim. Tí budú mať k dispozícií nový svetlejší a priestrannejší interiér. Najvýraznejšou novinkou budú tvarované sedadlá  potiahnuté látkou a kožou. Samozrejmosťou je dotyková obrazovka Molpir systému Funtoro. Zmenou prešli aj batožinové police nad sedadlami.

 

Prvé vozidlá boli zaradené do prevádzky hneď po Veľkej noci - a to na linke Praha - Dražďany - Berlín - už s novým marketingovým logom RegioJet. Postupne sa k nej pridá aj expresná linka Praha - Viedeň a Praha - Brno - Bratislava - Budapešť.

 

Vďaka novým autobusom bude možné odstaviť z prevádzky staršie typy vozidiel, takže po novom budú všetky autobusy RegioJet vo vybavení Fun & Relax (teda s dotykovou obrazovkou so zábavným systémom v každej opierke sedadla).

 

Celkovo tak flotila žltých autobusov RegioJet presiahla magickú hranicu 200 a aktuálne je na 210 vozidlách.

 

Doplňujúce informácie o zmene marketingovej značky autobusov na //REGIOJET

 

Čo presne znamená zmena marketingovej značky autobusov zo STUDENT AGENCY na RegioJet

·         RegioJet bude marketingová značka, pod ktorou sa bude smerom k zákazníkom prezentovať celá sieť žltých autobusových a vlakových spojov. Našim cieľom je ďalší dynamický rozvoj - najmä na zahraničných trhoch mimo ČR a SR.

·         Logo RegioJet bude ako marketingová značka novo umiestnené na našich autobusoch, na všetkých komunikačných a marketingových materiáloch a všade tam, kde sa žlté autobusy prezentujú smerom k svojim zákazníkom.

·         Nebude sa ale jednať o zmenu názvu firmy ani dopravcu, ale čisto len o marketingovo - komunikačné značku, pod ktorou sa budeme prezentovať smerom k zákazníkom a na verejnosti.

 

STUDENT AGENCY zostáva ako názov firmy a ako silná značka pre ďalšie aktivity:

·         Aj potom, čo začneme pre komunikáciu našich autobusových spojov voči zákazníkom používať marketingovú značku RegioJet, nenastane žiadna zmena z hľadiska obchodného názvu spoločnosti - prevádzkovateľa autobusovej dopravy. Tá bude aj naďalej z pohľadu zákona, zmluvných a licenčných dokumentov vystupovať pod svojím súčasným menom STUDENT AGENCY k.s.

·         STUDENT AGENCY zostáva naďalej tiež značkou pre naše ďalšie aktivity, ako sú predaj leteniek, študijných a pracovných pobytov, zájazdov, eurovíkendov a ďalších cestovných služieb. Zostáva tiež zachovaná vlastná predajná sieť mestských kancelárií pod značkou STUDENT AGENCY, ktorá ponúka predaj kompletného portfólia našich produktov v Českej a Slovenské republike. Sieť našich predajných miest na autobusových staniciach, kde predávame výhradne lístky na naše spoje, ponesie po novom jednotné marketingové označenie RegioJet.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign