Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Žlté autobusy prepravili v roku 2015 rekordných 7,25 milióna cestujúcich, o 12,4% viac ako v minulom roku

815

RegioJet |MM| Prehlad kľúčových ukazovateľov žltých autobusov v roku 2015:

 

·         Medziročne prepravili žlté autobusy v roku 2015 o takmer 800 tisíc cestujúcich viac ako v roku 2014

·         467 tisíc cestujúcich cestovalo na nových linkách, ktoré dopravca otvoril v minulom roku na Slovensku

·         V ČR rástli žlté autobusy o 3% vo vnútroštátnej preprave, v medzinárodnej preprave o 16,3%

 

Približne 7,25 milióna cestujúcich prepravili žlté autobusy v roku 2015 na vnútroštátnych a medzinárodných linkách na Slovensku a v Českej republike a na medzinárodných linkách do zahraničia. V porovnaní s minulým  rokom sa jedná o vysoký nárast počtu cestujúcich - a to takmer o 800 tisíc, teda o 12,4%, keď v roku 2014 využilo žlté autobusy 6,4 milióna cestujúcich.

 

„Na Slovensku, na ktorom sme počas minulého roka výrazne expandovali, sa nám podarilo osloviť množstvo nových cestujúcich. Iba novými linkami sme ich prepravili takmer pol milióna," hovorí Ivana KAŠICKA, riaditeľka autobusovej dopravy STUDENT AGENCY a //REGIOJET.

"Najväčší rast záujmu sme počas minulého roka zaznamenali o linku medzi Prahou a Berlínom, na ktorej nám počet cestujúcich vzrástol o približne 45%," hovorí Ivana KAŠICKÁ.

 

Autobusy STUDENT AGENCY a //REGIOJET prepravili v roku 2015 nasledujúci počet cestujúcich:

 

                                               2015                                        2014                            rast     

Vnútroštátne linky v ČR            5,55 mil.                                   5,39 mil.                       3%

Medzinárodné linky                   1,23 mil.                                   1,06 mil.                       16,3%

Slovenské autobusové linky     467 tisíc                                                          -

 

CELKOM                                 7,25 mil.                                  6,45 mil.                      12,4 %

 

 

Autobusy STUDENT AGENCY začnú používať novú marketingovú značku //REGIOJET

 

Dopravca zakúpil 45 supermoderných autobusov Fun&Relax úplne novej generácie. Zavedie nimi nové spoje medzi Slovenskom, Českou republikou a zahraničím

 

"Aj v tomto roku budeme pokračovať v doterajšom pridávaní liniek a spojov na Slovensko," prezrádza Ivana KAŠICKÁ.

Od apríla – už pod marketingovu značkou RegioJet pridáva ďalší autobusový spoj, ktorý bude spájať východné Slovensko s Brnom a Prahou. Okrem Košíc obslúži napr. aj Prešov. Posilnenia sa dočká aj linka z Prahy do Bratislavy a Budapešti, kde dopravca chystá nový poobedný a nočný spoj. "Chystáme sa vyhovieť časti cestujúcich, ktorí uprednostňujú jednodenné výlety a nechcú si zháňať na noc ubytovanie. Z Bratislavy po novom vypravíme nočný spoj, ktorý príde do Prahy krátko pred 7. hodinou ráno. Cestujúci sa budú môcť cez noc pohodlne prespať v kožených kreslách našich autobusov. Zadarmo im ponúkneme aj kávu a ďalšie nápoje, takže sa ráno zobudia svieži v hlavnom meste ČR. Nočné spoje budú premávať každý deň v oboch smeroch," dodáva Ivana KAŠICKÁ.

 

Ďalším impulzom pre rast dopravcu bude to, že od 04. 04. 2016 začnú jeho autobusy využívať namiesto názvu STUDENT AGENCY novú marketingovú značku //REGIOJET, pod ktorou bude po novom vystupovať celá žltá dopravná sieť spoločne s vlakmi. //REGIOJET sa tak stane najväčšou a najvýznamnejšou dopravnou sieťou v strednej Európe, ktorá bude schopná prepraviť ročne až 20 miliónov cestujúcich. Premenovanie autobusov súvisí najmä s rozširovaním sa na zahraničný trh, kde bol názov STUDENT AGENCY nepraktický. //REGIOJET v súčasnosti rozvíja svoje aktivity v Nemecku a zavádza nové spoje do Švajčiarska, Veľkej Británie, Talianska a Rakúska. Znížením cien sa snaží taktiež prilákať nových cestujúcich  do Holandska.

 

Za účelom výraznej expanzie rozšírilo vozidlový park žltého dopravcu 45 supermoderných autobusov v štýle Fun&Relax úplne novej generácie. //REGIOJET bude vôbec prvý, kto začne tieto najmodernejšie autobusy v Európe prevádzkovať. Oproti terajším autobusom sa líšia ešte priestrannejšou karosériou, ktorá ponúka väčší priestor pre cestujúcich, vďaka čomu bude cestovanie autobusmi //REGIOJET ešte komfortnejšie ako v súčasnosti. Samozrejmosťou zostane výbava autobusov dotykovými obrazovkami v každom zo sedadiel, ktoré sa u cestujúcich tešia veľkej popularite. Uvedenie autobusov do prevádzky bude spojené s novou značkou //REGIOJET, rovnako začnú značku //REGIOJET využívať aj všetky doteraz prevádzkované autobusy STUDENT AGENCY, ktoré budú postupne prelepované novým logom.

 

Čo presne znamená zmena marketingovej značky autobusov zo STUDENT AGENCY na //REGIOJET

·         //REGIOJET bude marketingová značka, pod ktorou sa bude smerom k zákazníkom prezentovať celá sieť žltých autobusových a vlakových spojov. Našim cieľom je ďalší dynamický rozvoj - najmä na zahraničných trhoch mimo ČR a SR.

·         Logo //REGIOJET bude ako marketingová značka novo umiestnené na našich autobusoch, na všetkých komunikačných a marketingových materiáloch a všade tam, kde sa žlté autobusy prezentujú smerom k svojim zákazníkom.

·         Nebude sa ale jednať o zmenu názvu firmy ani dopravcu, ale čisto len o marketingovo - komunikačné značku, pod ktorou sa budeme prezentovať smerom k zákazníkom a na verejnosti.

 

STUDENT AGENCY zostáva ako názov firmy a ako silná značka pre ďalšie aktivity:

·         Aj potom, čo začneme pre komunikáciu našich autobusových spojov voči zákazníkom používať marketingovú značku //REGIOJET, nenastane žiadna zmena z hľadiska obchodného názvu spoločnosti - prevádzkovateľa autobusovej dopravy. Tá bude aj naďalej z pohľadu zákona, zmluvných a licenčných dokumentov vystupovať pod svojím súčasným menom STUDENT AGENCY k.s.

·         STUDENT AGENCY zostáva naďalej tiež značkou pre naše ďalšie aktivity, ako sú predaj leteniek, študijných a pracovných pobytov, zájazdov, eurovíkendov a ďalších cestovných služieb. Zostáva tiež zachovaná vlastná predajná sieť mestských kancelárií pod značkou STUDENT AGENCY, ktorá ponúka predaj kompletného portfólia našich produktov v Českej a Slovenské republike. Sieť našich predajných miest na autobusových staniciach, kde predávame výhradne lístky na naše spoje, ponesie ponovom jednotné marketingové označenie //REGIOJET.lté


Fotogaléria k článku:

815
Autor: RegioJet

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign