Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Zlodej s kufrikom úplatkov

Štefan ŠtefanidesDátum03. 04. 2014 10:47:00TémaKorupcia
822

Okradnutý Slovák sa obrátil na justíciu, aby potrestala zlodeja a zaviazala ho, aby  mu nahradil majetková ujmu.
Desať rokov  polícia horlivo prešetrovala jeho oznámenie, až nakoniec podnet odložila, pretože počas prešetrovania došlo k premlčaniu trestného činu.
Desať rokov prokuratúra horlivo dozorovala postup vyšetrovateľa, až sa nakoniec stotožnila s vyšetrovateľom a jeho sťažnosť odmietla bez toho, aby preskúmala obsah sťažnosti
Desať rokov súdy skúmali jeho žalobu, jeho odvolania, až nakoniec rozhodli, že okradnutý Slovák musí zaplatiť zlodejovi vysoké trovy konania, pretože polícia podnet odložila a teda skutok sa nestal.
Nepochodil ani na Najvyššom súde SR, pretože dovolanie mu odmietol bez toho aby preskúmal obsahovú stránku dovolania.
Nepochodil ani Generálnej prokuratúre SR, pretože jeho podnet na podanie mimoriadneho dovolania odložila ako neopodstatnený.
Nepochodil ani na Ústavnom súde SR, pretože jeho sťažnosť odmietli ako neopodstatnenú, pritom neskúmali obsahovú stránku rozhodnutia súdu, ale iba jeho procesný postup..


Nepochodil ani na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu, pretože sťažnosť mu bola odmietnutá, bez udania konkrétneho dôvodu a preskúmania obsahu sťažnosti.
Nepochodil na u komisára pre ľudské práva Rady Európy v Bruseli, pretože to vraj nespadá do jeho kompetencie.
Nepochodil ani u Vysokého komisara OSN pre ľudské práva, pretože nemôže preskúmávať šťažnosti o ktorých už rozhodol ESĽP v Štrasburgu.

Aj verejné média odmietli medializovať jeho kauzu z obavy, že zlodej s kufríkom úplatkov podá proti nim žalobu, že súdy rozhodnú v prospech zlodeja s kufríkom úplatkov a že mu budú musieť zaplatiť vysoké odškodné.

Okradnutý Slovák po exekúcií vykonanej v prospech zlodeja s kufríkom úplatkov, prišiel o celý majetok.
Prišiel tiež o zdravie, prácu a stal sa bezdomovcom.

Keď hľadal pre seba poživeň v mestských kontajneroch, našiel uzatvorenú fľašu.
Keď ju otvoril, preľakol sa. Z fľaše vystúpil džin a hovorí mu:  „Ďakujem Ti, že si ma oslobodil. Som duch slovenskej justícia, no po nežnej revolúcií ma uväznili, pretože som odmietol moju privatizáciu a tiež, že som odmietol konať poplatnú spravodlivosť. Za odmenu Ti splním želanie, ale svojim stvoriteľom musím dať dvakrát toľko ako Tebe. To znamená, že to čo si budeš želať, sudcovia a prokurátori dostanú po dvakrát. Aké je tvoje želanie?".
Po dlhšom uvažovaní chudák hovorí: „Doteraz v živote mi najviac chýbala spravodlivosť, a ak mi ju dáš, vzdám sa za ňu hoci aj polovice svojich zvyšných dní na tomto svete".
Hneď ako to povedal, zavládla na Slovensku skutočná spravodlivosť.

Džin mu nepomohol, preto mám otázku. 

Kto mu z Vás pomôže?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign