Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Zápisy do škôl v Rači budú 6. a 7. februára

V mestskej časti Bratislava – Rača sa zápis do 1. ročníka základných škôl uskutoční jednotne v piatok 6. februára a sobotu 7. februára 2015. Vybrať si možno z dvoch základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Rača - ZŠ Tbiliská a ZŠ s MŠ. J. A. Komenského na Hubeného ulici, pričom treťou možnosťou je Spojená škola de La Salle.

„Odporúča sa zapísať dieťa len do jednej základnej školy,“ povedala vedúca Školského úradu v Rači Angelika Bezděková a dodala, že zákonní zástupcovia si k zápisu dieťaťa do základnej školy musia so sebou priniesť svoj občiansky preukaz, rodný list dieťaťa a v prípade zdravotného, či iného postihnutia dieťaťa doklad o jeho špeciálnych výchovno–vzdelávacích potrebách.

„Mestská časť Rača v súčasnosti eviduje 236 predškolákov. Zápis do 1. ročníka základnej školy je aj posúdením pripravenosti a zrelosti dieťaťa – predškoláka – na zvládnutie školských povinností prítomnými pedagógmi školy,“ povedala Bezděková. Návštevu Centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie, alebo iného poradenského centra, môže pedagóg odporučiť v prípade zistenia, že dieťa ešte nie je pripravené na školu.

Zápisy do materských škôl budú prebiehať celý mesiac v termíne od 16.2. do 16.3. 2015, pričom rodičia si môžu vybrať zo siedmych škôlok v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Rača.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign