Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Záchyty migrantov

Prezídium PZSR |MM|  Na základe aktuálnej bezpečnostnej situácie na území Slovenskej republiky a aktuálnej analýzy rizík spracovanej Úradom hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru sú v súčasnej dobe vykonané kontroly zamerané na nelegálnu migráciu, v rámci ktorých sa polícia okrem iného zameriava aj na zvýšenú  kontrolu nelegálnych migrantov smerujúcich na územie Slovenskej republiky.

     Dňa 27.06.2015 vyšetrovateľka národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru vzniesla obvinenie pre prečin prevádzačstvo občanovi Indie Gurmit S.

     Obvinený mal umožniť nedovolene prekročiť štátnu hranicu Maďarskej republiky a Slovenskej republiky dvom osobám z Indie. Ilegálnych migrantov vo veku 23 a 25 rokov mal obvinený prepraviť z Maďarska do Rakúskej republiky.

     Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

     Od 25.06.2015 do 28.06.2015 bolo na území Slovenskej republiky zadržaných 89 cudzincov, z toho 16 detí. Zadržaných bolo celkom 9 rodín, 8 rodín zo Sýrie a jedna rodina z Iraku.

     Podľa štátnej príslušnosti bolo zadržaných 59 štátnych príslušníkov Sýrie, 8 štátnych príslušníkov Iraku, 7 štátnych príslušníkov Afganistanu, 6 štátnych príslušníkov Sudánu, 3 štátni príslušníci Indie, 2 štátni príslušníci Pobrežia Slonoviny. Po jednom zadržanom štátnom príslušníkovi bolo z  krajín Guinea, Haiti, Bangladéš a Burkina Faso.

     Súčasne bolo začaté konanie o vrátení cudzincov do krajín, z ktorých na Slovensko prichádzali.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign