Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Za trištvrte roka 2015 prepravil RegioJet vlakmi a autobusmi na Slovensku a v ČR 5 miliónov cestujúcich

RegioJet |MM|  RegioJet tiež predstavil ceny cestovných lístkov na trase Zvolen - Banská Bystrica - Praha. V tarife STANDARD ich bude ponúkať od € 10,-

Takmer 5 miliónov cestujúcich prepravil RegioJet za obdobie január - september 2015 svojimi vlakmi na Slovensku a v Českej a autobusmi na trase Banská Bystrica - Nitra - Bratislava. Kým vlaky využilo 4,61 milióna cestujúcich, autobusmi sa zviezlo 330 tisíc zákazníkov.

Celkové rozdelenie cestujúcich podľa jednotlivých trás je nasledovné:

 

Vlaky na trase Bratislava – Žilina – Košice:                                        celkom 667 tisíc cestujúcich

Vlaky na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno:                    celkom 1,75 mil. cestujúcich

Autobusy RegioJet na trase Bratislava – Nitra – Banská Bystrica:       celkom 330 tisíc cestujúcich

Vlaky na trase Praha – Ostravsko – Žilina – Košice / Martin:              celkom 2,19 mil. cestujúcich

 

Diaľkové vlaky spoločnosti RegioJet spojujú 3-4x denne v každom smere Bratislavu so Žilinou a Košicami. Okrem toho spoločnosť prevádzkuje aj 3 páry medzinárodných vlakov medzi Českou republikou a Slovenskom. Jeden spoj končí v Martine, zvyšné 2 (denné a nočné) pokračujú až do Košíc. V ČR spojujú vlaky Prahu s Ostravskom a to až 10 krát v každom smere.

 

Od 13. decembra 2015 budú vlaky RegioJet spájať ďalších 9 miest v SR a ČR

Od 13. decembra 2015, kedy nastáva zmena v cestovných poriadkoch, rozširuje RegioJet ponuku spojov a pridáva nové trasy.

Denne ponúkne spojenie stredoslovenských miest Zvolen, Sliač, Banská Bystrica, Horná Štubňa a Turčianske Teplice s Olomoucom, Ostravou, Prahou a ďalšími mestami v ČR. Ceny lístkov do cestovnej triedy STANDARD (do ktorej sa radia aj nové vozne ASTRA s dotykovými obrazovkami v sedadlách) budú € 10,-.

Vlaky budú odchádzať denne zo stanice Zvolen os. st. o 04:08. Prechádzať budú cez stanice a zastávky: Zvolen mesto (04:12), Sliač kúpele (04:17), Banská Bystrica mesto (04:30), Banská Bystrica (04:57), Horná Štubňa obec (05:38), Turčianske Teplice (05:44), Martin (06:16), Vrútky (06:24), Žilina (06:42) a Čadca (07:08), od ktorej sa napoja na trasu do Prahy. Do tej prídu na obed o 11:58. Na ceste späť budú odchádzať z hlavného mesta ČR o 14:46. Príchod do Čadce bude o 19:20, do Žiliny o 19:43, do Vrútok o 20:01, do Martina o 20:09, do Turčianskych Teplíc o 20:38, do Hornej Štubne obec o 20:46, do Banskej Bystrice o 21:24, do Banskej Bystrice mesto o 21:28, do Sliaču kúpele o 21:40, do Zvolenu mesto 21:48 a na konečnú stanicu Zvolen os. st. o 21:52.

Vďaka vhodnému grafikonu budú môcť vlaky RegioJet využiť aj obchodní cestujúci, ktorí cestujú do Českej republiky na jednodenné služobné cesty.

V Českej republike spúšťa RegioJet novú vnútroštátnu linku zo Zlínskeho kraja a Přerova do Prahy.

Žlté vlaky budú vychádzať zo Starého Města u Uherského Hradište skoro ráno o 05:50. Otrokovicmi budú prechádzať o 06:01. Pokračovať budú cez Hulín (06:11), Přerov (06:22) a od Olomouca (06:37) sa napoja na hlavnú trať do Prahy, kam prídu krátko pred deviatou o 08:58.

Na spiatočnej ceste budú vychádzať z hlavného mesta ČR o 16:46. Do Olomouca prídu o 19:02, do Přerova o 19:17, do Hulína o 19:29, do Otrokovic o 19:39 a do Starého Města u Uherského Hradiště o 19:51.

Cestujúci ich budú môcť vďaka vhodnému cestovnému poriadku využiť aj na jednodenné výlety do Prahy, či na služobné cesty.

 

Ďalším rozšírením bude posilnenie spojov na trase Praha - Košice. Nočné vlaky, ktoré na uvedenej trase premávajú 3x týždenne, budú pre veľký záujem cestujúcich od 13. decembra premávať každodenne.

"S takýmto rýchlym nárastom počtu zákazníkov a plánovaným rozšírením našich služieb už teraz reálne pri započítaní autobusových liniek RegioJet očakávame viac ako 7 miliónov cestujúcich," hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet a skupiny STUDENT AGENCY.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign