Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Z Bratislavy zmizne ďalších 100 nelegálnych reklamných stavieb

815

Hlavné mesto sa s Asociáciou vonkajšej reklamy (AVR) dohodlo na odstránení stovky nelegálnych reklamných stavieb, ktoré v najbližších mesiacoch zmiznú z ulíc Bratislavy. Ide o výsledok utorkového rokovania primátora Bratislavy Iva Nesrovnala a prezidenta AVR Ivana Pellera.

Plním svoj sľub Bratislavčanom a hľadám spôsoby ako postupne vyčistiť mesto od nelegálnej reklamy. Vďaka spolupráci s AVR sa nám postupne darí odstraňovať nelegálne reklamné stavby aj zo súkromných pozemkov, na ktoré mesto nemá dosah,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Na dnešnom stretnutí informoval prezident AVR primátora o činnosti asociácie v oblasti ohlasovania nelegálnych reklamných stavieb, o počtoch odstránených nelegálnych reklamných stavieb, o priebehu spolupráce so stavebnými úradmi, ako aj o plánovanej demontáži nelegálnych reklamných stavieb na území mesta Bratislavy. Rokovalo sa aj o kompetenciách a možnostiach mesta a AVR pri vytváraní pravidiel umiestňovania reklamných stavieb  v Bratislave.  

„Pravidelne komunikujeme s mestom a mestskými časťami. Výsledkom je, že odstránime 100 nelegálnych reklamných stavieb z Bratislavy,“ povedal prezident Asociácie vonkajšej reklamy Ivan Peller

Podľa passportu reklamných stavieb je na území hlavného mesta približne 10 000 reklamných stavieb. Z toho na pozemkoch hlavného mesta alebo na pozemkoch zverených mestským častiam je 4 000 reklamných stavieb a zvyšných 6 000 stojí na pozemkoch vo vlastníctve iných subjektov, na ktoré nemá hlavné mesto dosah.

Na stavebné úrady hlavné mesto zaslalo celkovo 482 žiadostí na odstránenie nelegálnych reklamných stavieb. K dnešnému dňu mesto získalo 166 povolení a postupne tieto zariadenia odstraňuje. K tomu treba pripočítať aj odstránenie 433 kusov reklamných zariadení zvaných ako trojnožky.  

Asociácia vonkajšej reklamy do dnešného dňa odstránila 41 nelegálnych reklamných stavieb, požiadala stavebné úrady o odstránenie 284 reklamných stavieb a zatiaľ dostala povolenie na 116 reklamných stavieb a na zvyšok v počte 168 ks reklamných stavieb čaká na vyjadrenie od stavebných úradov. AVR odstraňuje aj 34 reklamných stavieb z parkov a zelene, ktoré v marci spoločne vytypovali s primátorom Bratislavy.  

Podľa platných zákonov môže hlavné mesto odstraňovať nelegálne reklamné stavby len z pozemkov vo vlastníctve a priamej správe. AVR má kompetencie odstraňovať nelegálne reklamné stavby aj zo súkromných pozemkov, voči ktorým samospráva nemá právomoci. Primátor Bratislavy neustále vyzýva starostov mestských častí, aby podobne ako mesto prispeli k znižovaniu počtu nelegálnej reklamy.    

Hlavné mesto nemôže samo efektívne regulovať reklamu na svojom území a určovať, kde reklamu mať chce alebo nechce. Magistrát nie je stavebným úradom a preto pri každej reklamnej stavbe, ktorú chce mesto odstrániť, musí požiadať o povolenie stavebné úrady v jednotlivých mestských častiach. Riešením je zmena legislatívy. Primátor sa písomne obráti na ministra dopravy Árpáda Érseka, aby do pripravovanej novely stavebného zákona zakomponovali ustanovenie, podľa ktorého by mestá a obce mohli regulovať vonkajšiu reklamu na svojom území.

 

zdroj: bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign