Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Z bratislavskej Hlavnej stanice zmizla špina a zápach

815

Magistrát mesta a technické služby A.R.K. zdarma vyčistili okolie stanice

 

Dynamic.sk |MM|   Viac ako 60 tisíc ľudí denne prejde bratislavskou Hlavnou stanicou a má možnosť všimnúť si katastrofálny stav vstupnej brány do hlavného mesta. Projekt Spolu pre čistú stanicu, ktorý v sobotu odštartovalo veľké čistenie predstaničného námestia, má skultúrniť vzhľad miesta a zbaviť stanicu špiny a zápachu.

 

Magistrát mesta po dlhšom čase našiel partnera, ktorý by podporil aktivity spojené s nápravou stavu. Súkromná spoločnosť A.R.K. technické služby prišla s iniciatívou aktívneho čistenia Hlavnej stanice formou sponzoringu. Výsledkom je partnerstvo súkromnej firmy s mestom a občianskymi dobrovoľníkmi  pod názvom Spolu pre čistú stanicu.

„Vstup súkromnej spoločnosti je správnym príkladom pomoci samospráve. Magistrát, ktorý má obmedzené finančné prostriedky, privítal podporu partnera vo forme techniky, materiálu a ľudských zdrojov. Mesto, ani daňových poplatníkov skrášlenie stanice nebude stáť nič,“ uviedol primátor hlavného mesta SR Bratislavy Milan Ftáčnik.

 

Z okolia stanice zmizli nelegálne výlepné plochy a reklamy bez povolenia, aj pozostatky výzdoby z majstrovstiev sveta v hokeji. Neudržiavanú zeleň a nefunkčné zábrany nahradili vyhrabané a presvetlené plochy, ktoré nebudú zvádzať okoloidúcich k znečisťovaniu. Do projektu sa zapojili aj dobrovoľníci, študenti a výtvarníci, ktorí očistili desaťročia oblepované stĺpy a dali im nový dizajn.

 

„Podstatou komunitného projektu je, aby si obyvatelia a návštevníci mesta, preferujúci zdravé životné prostredie, uvedomili, čo môžu urobiť pre to, aby vyčistený priestor za týždeň vyzeral rovnako dobre ako po dnešku,“ dodal konateľ spoločnosti A.R.K. technické služby, Jan Ludvík.

Na dnešné nárazové úpravy okolia stanice nasadili 30-členný tím technických pracovníkov, 5 menších a 2 veľké vozidlá na odvoz smetí, zametacie vozidlo, 4 ručné zametacie stroje, 9 krovinorezov, 2 teleskopické píly, 6 motorových píl, karbobrúsku, plotostrihy, lopaty, metly a hrable. Vyčistený areál na záver technické služby vystriekajú silným prúdom vody, ktorý odstráni nepríjemný zápach. 

Inšpiráciu na sponzorskú aktivitu našli v svetových veľkomestách, kde sú podobné dobrovoľné aktivity na skultúrnenie mesta súčasným trendom.

 

 


Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: www.dynamic.sk
815
Autor: zdroj: www.dynamic.sk
815
Autor: zdroj: www.dynamic.sk

Zobraziť všetky fotografie
815
Autor: zdroj: www.dynamic.sk
815
Autor: zdroj: www.dynamic.sk
815
Autor: zdroj: www.dynamic.sk


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign