Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Výsledky celoslovenskej osobitnej kontroly na zvýšenie bezpečnosti na cestách

Prezídium PZSR |MM| S cieľom zlepšenia bezpečnostnej situácie na slovenských cestách, polícia vopred informovala verejnosť, že na sobotu, 19. júla, vyhlásil prezident Policajného zboru celoslovenskú osobitnú kontrolu so zameraním na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholických nápojov a iných návykových látok vodičmi, kontrolu porušovania povinností vodičov, rýchlosti a spôsobu jazdy.

     Dnes sú už výsledky kontroly známe. Policajti počas siedmich hodín zistili viac ako 1.000 priestupkov. Každú hodinu odhalili dvoch vodičov pod vplyvom alkoholu nad jedno promile (spolu 14). Pod vplyvom alkoholu do jedného promile jazdilo  11 vodičov. Policajti zadržali 40 vodičských preukazov, 24 osvedčení o evidencii vozidiel a päť tabuliek s evidenčným číslom. V menej závažných prípadoch, a to až v 173, vybavili priestupky napomenutím. V takmer osemsto prípadoch sa účastníci dopustili priestupku, za ktorý  im bola na mieste uložená bloková pokuta a v 41 prípadoch boli postúpené na dopravné inšpektoráty na ďalšie konanie. Napriek sprísneným opatreniam porušovali dopravné predpisy nielen vodiči motorových vozidiel, ale aj 15 cyklistov a 16 chodcov. Najčastejšie priestupky, ktorých sa vodiči dopustili, bolo nedodržanie stanovených rýchlostí v počte 403. Zlým technickým stavom vozidla ohrozovalo okolie 90 vodičov, 53 riskovalo jazdou bez použitia bezpečnostných pásov. Ustanovenia o povinnom svietení porušilo 12 vodičov, v 23 prípadoch policajti zaznamenali nesprávny spôsob jazdy. Dvaja vodiči jazdili bez ochrannej prilby. Taktiež zistili takmer dvesto ďalších porušení pravidiel cestnej premávky. Do akcie bolo zaradených viac ako 600 policajtov. Okrem dopravných aj poriadkoví, železniční, hraniční a pomáhali aj dobrovoľní strážcovia poriadku.

 

     Aj tieto výsledky jasne dokazujú, že dohľad polície v cestnej premávke je nevyhnutný. V mimoriadnych opatreniach bude polícia naďalej pokračovať, k nezodpovedným vodičom bude pristupovať nekompromisne v súlade so zákonom.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign