Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 21. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vyšla unikátna kniha o vlakoch a železnici - Desaťročie VLAKY.NET

Miloš MajkoDátum09. 05. 2014 23:21:43TémaVoľný čas
200

Vyslovene unikátna kniha v týchto dňoch vyšla v nakladateľstve  Five Star, s.r.o.. Zaujme najmä obdivovateľov  železníc, železničnej dopravy a cestovania po železnici. Už jej názov   Desaťročie Vlaky.net zasväteným nepochybne hovorí, že publikácia bude mať niečo spoločné so známym československým serverom www.vlaky.net . Nemýlite sa, publikácia je súborom najzaujímavejších materiálov publikovaných na tomto portáli a pripravená bola k 10. výročiu jeho prevádzky. Práve toto jubileum si fanúšikovia serveru pripomenú už zajtra, teda v sobotu a to narodeninovou  jazdou špeciálnym vlakom z Bratislavy cez Lužianky a Zvolen do Banskej Štiavnice.

V prípade záujmu o knižku všetky potrebné údaje získate tu:  http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/5290-Narodeninove-prekvapenie-Desatrocie-VLAKYNET/

Množstvom materiálov a bohatou originálnou fotodokumentáciou, vás publikácia určite nesklame.

No a samotnú publikáciu čitateľom predstaví jej zostavovateľ        Marek L. Guspan

 

Desaťročie VLAKY.NET

Internetový portál WWW.VLAK:NET oslavuje tohto roku 10. výročie svojho založenia. Tak ako každý rok, oslávia jeho priaznivci výročie narodeninovou jazdou mimoriadneho vlaku, tentoraz do Banskej Štiavnice. Aká by to však bola oslava narodenín a navyše ešte takých okrúhlych, keby portál nemal pre svojich priaznivcov aj nejaké prekvapenie.

Desať rokov existencie je dôvodom nielen na poriadnu oslavu, ale aj na rekapituláciu toho, čo všetko má portál za tých desať rokov za sebou. Pretože je toho veľa, rozhodli sa ľudia okolo Mariána Madaru, hlavného administrátora portálu, že tú rekapituláciu urobia vo veľkom. Vybrali niekoľko desiatok článkov a reportáži, ktoré si bolo možné počas existencie VLAKY.NET na portáli prečítať, a niečo cez 500 fotografii, to všetko od takmer deväťdesiatich autorov. Uložili to na viac ako 500 strán formátu B5 a zabalili do peknej červenej obálky. Výsledkom je kniha s názvom Desaťročie VLAKY.NET.

V knihe je len malý zlomok z toho všetkého, čo si bolo možné za 10 rokov na portáli prečítať, ale viac sa nevošlo. Naopak. Mnoho zaujímavých článkov muselo byť  s ľútosťou vynechaných. Aby knihu bola niečím zvláštna a mala aj punc jedinečnosti je v každej časti knihy aj jeden článok, ktorý nebol na portáli uverejnený. Ako taký malý bonus pre jej čitateľov. Kniha, rovnako ako internetové stránky, je dvojjazyčná, čo jej tiež pridáva na originalite a zvláštnosti.

Kniha ma oproti internetovým stránkam mnohé obmedzenia, tvorcovia preto využili moderné technológie a prepojili knihu prostredníctvom QR kódov s portálom. To umožní čitateľom preniesť sa pri jej čítaní priamo na internetové stránky a prezrieť si celú galériu obrázkov prípadne prispievať do diskusie k danému článku.

Za kolektív tvorcov Vám príjemné čítanie nielen knihy, ale aj našich internetových stránok praje

                                                                                              Marek L. Guspan


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign