Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Všetky cesty v Bratislave sú prejazdné

Do Bratislavy zavítala pravá zima a cestári sú neustále v teréne. V nočných hodinách bol vykonaný preventívny posyp v lokalitách Koliba, Kramáre a na mostoch, na ktorých sa tvorí námraza. Následne bol nadránom vykonaný celomestský posyp spojený s pluhovaním. Aktuálne sú všetky cesty prejazdné a pracovníci ručne dočisťujú komunikácie a chodníky tak, aby boli prejazdné bez komplikácií.
 
Cestári aktuálne dočisťujú kašovitý rozjazdený sneh na komunikáciách, nielen vo frekventovaných lokalitách, ale postupne v celom meste. Dopravná situácia bola sťažená na Kolibe a na Kramároch, kde spadnutý strom porušil trolejové vedenie.  MHD premáva v meste s meškaniami od 10 do 30 minút. Zamestnanci DPB, a.s., sú v pohotovosti, v teréne čistia zastávky, trate a obratiská MHD.

Zimná údržba komunikácií sa vykonáva viacerými spôsobmi. Pri väčšom spáde snehu a vytváraní závejov sa používa frézovanie. Počas sneženia a po spáde snehu sa využívajú pluhovanie a likvidačný posyp, ručné uvoľňovanie priechodov pre chodcov, uvoľňovanie uličných vpustov a vo výnimočných prípadoch naloženie a odvoz snehu. Počas náhleho odmäku sa volí spôsob čerpania vody a uvoľňovania kanálových vpustov.

Hlavné mesto vyzýva všetkých občanov k zvýšenej pozornosti a opatrnosti v súvislosti so zimným počasím v Bratislave. Občania môžu svoje postrehy a námety, čo sa týka nezjazdných ciest alebo neschodných chodníkov, nahlásiť mestskému dispečingu na dispecing@bratislava.sk alebo na 02/59 356 768 a 0902 985 887.

Od 29. novembra bola v hlavnom meste vyhlásená zimná pohotovosť. Počas zimnej sezóny bude v pohotovosti nasadených 43 sypačov, 11 multikár, 1 snehová fréza a 88 ručných pracovníkov. Hlavné mesto neustále monitoruje situáciu v meste a sleduje predpoveď počasia kvôli operatívnym zásahom na komunikáciách.
 
 
zdroj: bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign