Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Visegrad Film Forum 2015

815
Na štvrté Visegrad Film Forum (11. - 14. marca 2015) v Bratslave príde prednášať Christopher Newman, držiteľ Oscara za kultový horor Vyháňač diabla, Formanov životopisný flm o Wolfgangovi Amadeovi Mozartovi Amadeus a romantckú drámu Anglický pacient.
Visegrad Film Forum (VFF) je určené najmä mladých filmových tvorcov, ktorí majú záujem stretávať sa a nájsť si medzinárodných partnerov pre svoje produkcie. Prináša na Slovensko osobnosť európskeho a svetového filmu, ktoré odovzdávajú svoje skúsenosť budúcej generácii našich i zahraničných filmárov.
Kedy:
11.3.2015 - 14.3.2015
Kde:
Filmová a televízna fakulta VŠMU
Svoradova 2
813 01 Bratislava

KC Dunaj
Nedbalova 3
811 01 Bratislava
Usporiadateľ akcie:
OZ Boiler
Lazaretská 13
811 08 Bratislava
infovff@gmail.com
 
minulom roku sa VFF zúčastnili napríklad Allan Starski držiteľ Oscara za výpravu k Spielbergovmu flmu Schindlerov zoznam, či Christan Berger dvorný kameraman svetoznámeho rakúskeho režiséra Michaela Hanekeho. Na VFF sa zúčastňuje takmer desiatka partnerských filmových škôl z Chorvátska, Česka, Slovinska, Litvy, Poľska, Maďarska a Rumunska. Bratslavská Vysoká škola múzických umení je organizačným partnerom podujatia. Všetky zúčastnené školy premietnu na VFF svoje flmy.
 
Christopher Newman (1940) bol na Cenu akadémie za zvuk nominovaný tiež za Mlčanie Jahniat, Krstného otca či Francúzsku spojku. Navyše získal šesť nominácií a dve ceny BAFTA. Debutoval koncom šesťdesiatych rokov klasikou amerického nezávislého flmu - Medium Cool. Odvtedy spolupracoval s mnohými veľkými menami Hollywoodu ako Woody Allen, Miloš Forman, Oliver Stone či Mike Nichols. Dnes už 74-ročný Newman prednáša zvukovú tvorbu na School of Visual Arts v New Yorku. Kto sa chce so zvukárskou legendou stretnúť osobne, môže sa od dnes do 7. marca 2015 na fórum prihlásiť na stránke www.visegradfilmforum.com.
 
Visegrad Film Forum (VFF) 2015 je 4. ročník intenzívneho vzdelávacieho a networkingového podujatia. Počas štyroch dní môžu slovenskí študent a mladí filmoví profesionáli získať aktuálne poznatky od rešpektovaných filmových odborníkov. Podujatie prepája domáce audiovizuálne prostredie s tvorcami a najlepšími filmovými školami v strednej a východnej Európe. Dlhodobým cieľom VFF je rozvoj kreativity a koprodukčnej spolupráce filmárov nášho regiónu pri jednotlivých filmových projektoch.
 
Hlavným organizátorom VFF je občianske združenie Boiler. Cez neformálne vzdelávanie VFF sprostredkúva unikátne poznatky pre slovenských študentov a mladých filmových profesionálov. Zvyšuje medzinárodnú spoluprácu v oblasti audiovízie v našom regióne na univerzitnej úrovni aj mimo nej.
 
Uzávierka prihlášok: 7. marca 2015
Dátum: 11. - 14. marca 2015
Cena akreditácie: 30 Eur / 20 Eur pre študentov
 
 
zdroj: www.bratislava.sk

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign