Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Víkendová zmena času ovplyvní niektoré nočné autobusové a vlakové spoje RegioJet

RegioJet |MM|    Posun času z letného späť na stredoeurópsky v noci zo soboty na nedeľu ovplyvní jazdu troch autobusových a dvoch nočných vlakových spojov RegioJet, ktoré premávajú v noci zo soboty na nedeľu na a zo Slovenska.

V nedeľu 30. októbra sa o 3:00 ráno letného času (SELČ) posunú hodinové ručičky späť o hodinu na 02:00 hodín stredoeurópskeho času (SEČ). Spojom, ktoré budú v inkriminovanom čase na ceste sa tak o hodinu predĺži jazdná doba s ohľadom na to, že budú čakať vo svojich nácestných staniciach až pokým ich „nedobehne“ stredoeurópsky čas.

Zmena času sa dotkne následujúcich autobusových liniek:

 

·         Autobusový spoj s odchodom o 23:15 na linke Budapešť – Praha: urobí prestávku v Bratislave, odkiaľ bude odchádzať o 2:15 nového času.

 

·         Autobusový spoj s odchodom o 21:00 na linke Košice - Praha: urobí prestávku v Trenčíne, odkiaľ bude odchádzať o 2:15 nového času.

 

·         Autobusový spoj s odchodom o 19:00 na linke Praha - Košice urobí prestávku v Popradu, odkiaľ bude odchádzať o 2:25 nového času.

 

V prípade vlakových liniek RegioJet sa zmena dotkne nočných spojov RJ 1020 a RJ 1021 Košice – Praha a Praha – Košice.

 

·         Spoj RJ 1020 z Košíc (odchod o 21:22) do Prahy urobí prestávku po príchode do stanice Ostrava Svinov, odkiaľ bude mať odchod o 2:32 podľa nového stredoeurópského času. Tento spoj tak zo staníc Havířov a Ostrava hl. n. odíde ešte podľa letného (starého času).

 

·         Spoj RJ 1021 z Prahy (odchod o 21:46) do Košíc urobí prestávku po príchode do stanice Žilina, odkiaľ bude odchádzať o 3:01 podľa nového stredoeurópského času. Tento spoj tak zo staníc Třinec centrum a Čadca odíde ešte podľa letného (starého času).

 

Všetky ostatné spoje pôjdu podľa cestovného poriadku a podľa aktuálného času – v sobotu podľa letného a v nedeľu podla stredoeurópského.

Zmena času prebieha 2krát ročne aj v ostatných krajinách, kde sa používá stredoeurópsky čas. S ohľadom na to, že prebieha v noci zo soboty na nedeľu, ovplyvní iba malé množstvo nočných spojov. V prípade prechodu z letného na stredourópsky čas tak cestujúci napríklad v nočných vlakoch budú o hodinu dlhšie spať.

 

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign