Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vianočná električka bude jazdiť až do Vianoc

815
V pondelok 7. 12. 2015 vyrazila do bratislavských ulíc vyzdobená Vianočná električka. Nechýbal ani Mikuláš, ktorý deťom vyčaril úsmev na tvári.
 
 
DPB, a.s. vypravuje bohato vysvietenú Vianočnú električku už piaty rok. Stalo sa to už akousi tradíciou nielen pre obyvateľov hlavného mesta, no krásne vyzdobené vozidlo obdivujú aj samotní návštevníci Bratislavy. Na prvej jazde mestom Mikuláš potešil deti zo základnej školy na Vazovovej ulici darčekmi a sladkosťami. V električke bola už priam vianočná nálada, deti spolu s dospelými spievali vianočné koledy a Mikulášovi – nášmu vodičovi električky Pavlovi Durecovi – recitovali rôzne verše. DPB, a.s. chce aj týmto spôsobom spríjemniť predvianočný čas naším cestujúcim. 
Do mesta vyrazila už tradične električka česko-slovenskej výroby typu ČKD-Tatra T2, v tomto období však vyzdobená reťazami a LED svetlami od spoločnosti Siemens, ktoré budú prichádzajúce Vianoce len umocňovať. Na električke je nainštalovaných 27 svetelných reťazí, pričom jedna je dlhá až 27 metrov. Na jednej takejto reťazi je 120 svetielok a tak tohtoročná Vianočná električka bude žiariť až 3240 svetielkami. 
Počas víkendov 12.-13.12. 2015 a 19.-20.12.2015 bude vypravovaná zas vyzdobená historická električka DPMB #38 vyrobená v roku 1958. Je to posledná dvojnápravová drevená električka vyrobená v Česko-Slovensku. Dokonca tohto roku zamestnanci DPB, a.s. odejú do svetelných reťazí aj ďalších 8 električiek, ktoré budú jazdiť v predvianočnom čase na rôznych linkách. 
Vianočnými električkami budú môcť jazdiť všetci cestujúci bezplatne od 7. – 23. decembra 2015. Premávať budú denne podľa osobitého časového harmonogramu v hodinových intervaloch od 16:00 až do posledného odchodu o 20:00 po tej istej trase.
Trasa Vianočných električiek: 
HLAVNÁ STANICA, I. Karvaša, Obchodná, Kapucínska, tunel, Nábr. arm. gen. L. Svobodu, MOST SNP, Rázusovo nábrežie, Mostová, Jesenského, Námestie SNP, Obchodná, I. Karvaša, HLAVNÁ STANICA
18.12.2015 bude počas jednej hodiny od 16:00 spestrovať jazdu Vianočnou električkou hudobné zoskupenie. Po prvýkrát dal DPB, a.s. možnosť charitatívnym a neziskovým organizáciám využiť Vianočnú električku na ich vlastnú propagáciu a takýmto spôsobom prispieť k dobrej veci. 9.12.2015 sa v električke odprezentuje Lepší Svet, 11.12. 2015 Liga proti rakovine, 14.12.2015 Spojená škola Mokrohájska, 16.12. 2015 Dobrý anjel a 17.12.2015 Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska. 
 
DPB, a.s. by rád poďakoval všetkým partnerom, ktorí sa podieľali na realizácii Vianočnej električky: Siemens, s.r.o., OSRAM, a.s., ZlavaDna.sk.
 
zdroj: www.bratislava.sk

Fotogaléria k článku:

815
Autor: zdroj: www.bratislava.sk
815
Autor: zdroj: www.bratislava.sk
815
Autor: zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign