Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Viac ako 60 miliónov z európskeho regionálneho fondu prispeje k čistejšej mestskej doprave v Bratislave

Zastúpenie Európskej Komisie v SR |MM| Európska komisia schválila investíciu vo výške 61.4 miliónov eur z Regionálneho fondu. Vďaka tejto sume budú mať obyvatelia Bratislavy bezpečnejšiu, spoľahlivejšiu a čistejšiu verejnú dopravu. Prostriedky sú určené na nákup 30 nových električiek pre hlavné mesto. Nové električky budú jazdiť na existujúcich trasách ako aj na novej trase do Petržalky.

Rozšírený systém električkovej siete zníži počet autobusov a áut a výrazne tak prispeje k zlepšeniu kvality životného prostredia v meste.

Európsky komisár pre regionálnu politiku Johannes Hahn, ktorý investíciu odobril povedal: „Tento projekt je dobrým príkladom ako investície v rámci regionálnej politiky môžu prispieť k zlepšeniu kvality života obyvateľov aj na Slovensku. Tento projekt zaistí  kvalitnejšiu verejnú dopravu ako aj bezpečnejšie, udržateľné a ekologické podmienky cestovania. To všetko prispeje k lepšej kvalite mestského života. Projekt prispeje aj k zvýšeniu konkurencieschopnosti a k celkovému posilneniu hospodárstva v  hlavnom meste Slovenska a rovnako napomôže krajine spĺňať ciele v oblasti klímy."

 

Táto investícia je z programu Doprava, prioritná os Integrovaný dopravný systém, koľajové vozidlá a infraštruktúra. Európska únia prispeje čiastkou 61.4 miliónov eur z Kohézneho fondu, z celkových nákladov 76 miliónov eur.  

Projekt začal 1. júla 2013 a má byť realizovaný do konca roku 2015. 

Ďalšie informácie

Jedná sa o tzv. ”veľký projekt”, pri ktorom výška celkovej investície presahuje 50 miliónov eur. Veľké projekty podliehajú schváleniu Európskej komisie, kým pri iných typoch projektov je dostačujúce schválenie na národnej, prípadne regionálnej úrovni. 

Tento projekt je súčasťou strategického programu rozvoja Dopravného podniku Bratislava, ako aj príslušných plánov mesta Bratislavy. V rámci neho bude zakúpených 15 jednosmerných a 15 obojsmerných električiek pre účely mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

Rozhodnutie o spolufinancovaní tohto projektu je súčasťou programového obdobia 2007-2013, v ktorom bolo Slovensku na Kohéznu politiku pridelených okolo 11.7 miliárd eur. V programovom období 2014-2020 dostane Slovensko približne 14 miliárd eur.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign