Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Verejná kontrola obecnej samosprávy

Vladimír ŠpánikDátum16. 02. 2013 11:05:30TémaZOMOS
621

Verejná kontrola obecnej samosprávy ,

pod týmto názvom sa bude konať  počas  prvého marcového víkendu   seminár Združenia občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS)ktorý pripravili  v spolupráci s Konzervatívnym inštitútom M.R.Štefánika.

Seminár je zameraný na  riešenia na pohľad neriešiteľných situácii,  ktoré zažívame v slovenskej samospráve a bude sa konať v obci Lúčky,pri Kremnici.Určený je pre  samosprávnych aktivistov ,členov a sympatizantov ZOMOSu a  samozrejme pre všetkých, ktorých zaujíma  stav samosprávy najmä v menších obciach.Zameranie na menšie obce pramení  z poznatkov občanov,  kde  ZOMOS registruje  množstvo  prípadov zneužívania  postavenia starostu, ale aj nevedomosti a chýb  samotných zastupitelstiev.

Najviac času venujú účastníci seminára  diskusii a  konkrétnym riešeniam  prípadov, ktoré zaznejú počas debaty práve pre  veľa nejasností ,ktoré  zákon 369/1990 Z,z, o obecnom zriadení nerieši.Ak má platiť,že  samospráva sa má sama spravovovať v zmysle  platných zákonov, zákonite  teda treba ujasniť  postupy ktoré  môžu občania  a zastupiteľstvá  reálne využiť v praxi pri  riešní   vzniknutých problémov  života obcí.

Právnu stránku   riešenia takýchto prípadov    bude objasňovať účastníkom právnik  Pavol Nechala z Transparency Internacional Slovensko .

Vzhľadom k  problematickému  stavu kontroly samosprávy pozvali organizátori seminára aj prezidenta Združenia hlavných kontrolórov miest a obcí Slovenska Ing.Ludovíta Budzáka a diskusie o stave  samosprávy sa zúčastní aj poslanec NR SR Radoslav   Procházka

Stále je možnosť tohto seminára sa zúčastniť,stačí len kliknúť  a vyplniť  prihlášku.

http://www.konzervativizmus.sk/article.php?4727

 

 

Tešíme sa na Vás

Vladimír Špánik

Združenie občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS)

 

 

 

 


Fotogaléria k článku:

621
Autor: Vladimír Špánik

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign