Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Vďaka e-mailu čitateľa znečistenie Váhu chemikáliami hroziť nebude III. - neznámy odpad bol z prírody odvezený *video*

Miloš MajkoDátum19. 11. 2009 23:53:01TémaHaZZ

Ako sme avizovali v predchádzajúcich dvoch materiáloch, pozorný čitateľ na prechádzke v prírode zbadal, odfotografovalo a v e-maili do redakcie zaslal popis dvoch nových ilegálnych skládok. Väčšie množstvo bandasiek s neznámym obsahom nahádzané asi desať metrov od koryta rieky a časti automobilu priamo v nej. O veci sme informovali vedenie OR HAZZ v Galante a na základe predmetnej informácie bola na preverenie veci a lokalizáciu skládky vyslaná jednotka HAZZ zo Serede. Sereďskí hasiči po prehľadaní strany Váhu v blízkosti udaných súradníc zo strany od Siladíc zistili, že skládka by sa mala nachádzať na strane Váhu od Vinohradov. Krajské operačné stredisko HAZZ na miesto vyslalo jednotku hasičov z Hlohovca. Títo breh v uvedenej lokalite prehľadali a uvedené skládky lokalizovali. Vzhľadom na to, že nevedeli aká látka sa v plastových bandaskách nachádza, veliteľ zásahu nariadil prieskum za použitia dýchacích prístrojov a protichemických oblekov. Za dodržania všetkých bezpečnostných predpisov vykonaným prieskumom bolo zistené, že na ilegálnej skládke sa nachádza do 50 kusov 10 litrových plastových nádob zhruba do polovice naplnených neznámou tekutinou hnedej farby. Hasiči nádoby poukladali tak, aby zabránili úniku kvapaliny do pôdy a na miesto prostredníctvom operačného strediska privolali Políciu. Najskorej hliadka OO PZ z Hlohovca a následne vyšetrovateľ a kriminalistický technik vykonali prvotné úkony, skládky fotograficky zadokumentovali a miesto označili páskami zakazujúcimi vstup k odpadom. HAZZ tiež vyrozumel príslušný Odbor životného prostredia, ktorý mal za úlohu zabezpečiť odborný a bezpečný transport nádob s neznámym obsahom a jeho odbornú a ekologickú likvidáciu. Toto bolo vykonané dnes v predvečerných hodinách. Vyšetrovateľ Policajného zboru SR začal vo veci trestné stíhanie. Kto odstráni karosériu auta z rieky Váh a ako sa bude vyvíjať vyšetrovanie budeme i naďalej sledovať. Fotoreportáž z priebehu celej akcie prinášame.


Fotogaléria k článku:

Zobraziť všetky fotografie

 Kolegovia sú so zasahujúcimi hasičmi sústavne v klontakte vysielačkou a majú pripravenú prúdnicu s vodou, keby bolo nutné kropiť miesto prípadného úniku nebezpečných látok alebo dekontaminovať protichemické obleky zasahujúcich hasičov.
Popis: Kolegovia sú so zasahujúcimi hasičmi sústavne v klontakte vysielačkou a majú pripravenú prúdnicu s vodou, keby bolo nutné kropiť miesto prípadného úniku nebezpečných látok alebo dekontaminovať protichemické obleky zasahujúcich hasičov.
 Veliteľ zásahu po lokalizácii ilegálnej skládky vydal rozkaz pri zásahu použiť dýchacie prístroje a protichemické obleky.
Popis: Veliteľ zásahu po lokalizácii ilegálnej skládky vydal rozkaz pri zásahu použiť dýchacie prístroje a protichemické obleky.


 Odstrojenie z protichemických oblekov si vyžaduje pomoc kolegov.
Popis: Odstrojenie z protichemických oblekov si vyžaduje pomoc kolegov. Priamo vo Váhu sa nachádza niekoľko odborne rozrezaných častí auta.
Popis: Priamo vo Váhu sa nachádza niekoľko odborne rozrezaných častí auta.


 Vyšetrovateľ a kriminalistický technik dokumentujú jednotlivé skládky a komponenty sa na nich nachádzajúce.
Popis: Vyšetrovateľ a kriminalistický technik dokumentujú jednotlivé skládky a komponenty sa na nich nachádzajúce.

 Hasiči zasahovali v protichemických oblekoch a dýchacích prístrojoch.
Popis: Hasiči zasahovali v protichemických oblekoch a dýchacích prístrojoch.

 Zabezpečenie priestoru páskou zakazujúcou vstup vykonáva Polícia.
Popis: Zabezpečenie priestoru páskou zakazujúcou vstup vykonáva Polícia.

 Prvotnú obhliadku miesta vykonáva hliadka  OO PZ Hlohovec.
Popis: Prvotnú obhliadku miesta vykonáva hliadka OO PZ Hlohovec.

 Kolegovia sú so zasahujúcimi hasičmi sústavne v klontakte vysielačkou a majú pripravenú prúdnicu s vodou, keby bolo nutné kropiť miesto prípadného úniku nebezpečných látok alebo dekontaminovať protichemické obleky zasahujúcich hasičov.
Popis: Kolegovia sú so zasahujúcimi hasičmi sústavne v klontakte vysielačkou a majú pripravenú prúdnicu s vodou, keby bolo nutné kropiť miesto prípadného úniku nebezpečných látok alebo dekontaminovať protichemické obleky zasahujúcich hasičov. Niektorí ľudia sú neskutočne arogantní k prírode. Sú schopní vyviesť odpady blízko k rieke a do priestorov, ktoré môžu slúžiť na prechádzky a relax. Príroda okolo Váhu je krásna, no neskutočne zanedbaná. A to je pomerne jedno, o ktorej lokalite sa bavíme. Prakticky všade naokolo sú menšie či väčšie nelegálne skládky, vraky a súčasti áut a podobne. Možno odhalenie a potrestanie jedného vinníka by veci zmenilo...
Popis: Niektorí ľudia sú neskutočne arogantní k prírode. Sú schopní vyviesť odpady blízko k rieke a do priestorov, ktoré môžu slúžiť na prechádzky a relax. Príroda okolo Váhu je krásna, no neskutočne zanedbaná. A to je pomerne jedno, o ktorej lokalite sa bavíme. Prakticky všade naokolo sú menšie či väčšie nelegálne skládky, vraky a súčasti áut a podobne. Možno odhalenie a potrestanie jedného vinníka by veci zmenilo...
 Na mieste ilegálnej skládky sa nachádza takmer  50 desať litrových plastových nádob asi dopoly naplnených neznámou chemikáliou.
Popis: Na mieste ilegálnej skládky sa nachádza takmer 50 desať litrových plastových nádob asi dopoly naplnených neznámou chemikáliou.


 Prípad preberá vyšetrovateľ  Policajného zboru SR.
Popis: Prípad preberá vyšetrovateľ Policajného zboru SR. Veliteľ zásahu okamžite po vykonaní obhliadky informuje operačné stredisko a konzultuje ďalší postup.
Popis: Veliteľ zásahu okamžite po vykonaní obhliadky informuje operačné stredisko a konzultuje ďalší postup.
 Deň druhý - čakanie na odbvorný bezpečný transport na likvidáciu.
Popis: Deň druhý - čakanie na odbvorný bezpečný transport na likvidáciu.


 Vozidlo  ktorým bude transport zabezpečený.
Popis: Vozidlo ktorým bude transport zabezpečený.
 Špeciálna firma zaoberajúca sa transportom nebezpečného odpadu sa má postarať o odborný prevoz plastových nádob z neznámym obsahom a jeho likvidáciu.
Popis: Špeciálna firma zaoberajúca sa transportom nebezpečného odpadu sa má postarať o odborný prevoz plastových nádob z neznámym obsahom a jeho likvidáciu.
 Merací prístroj, ktorým zasahujúci hasiči zisťujú prítomnosť nebezpečných chemických látok v ovzduší.
Popis: Merací prístroj, ktorým zasahujúci hasiči zisťujú prítomnosť nebezpečných chemických látok v ovzduší.

 Ďalší protichemický oblek je v pohotovosti pripravený na okamžitý zásah záložného hasiča v prípade núdze.
Popis: Ďalší protichemický oblek je v pohotovosti pripravený na okamžitý zásah záložného hasiča v prípade núdze.

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Miloš Majko | 11-02-2010 13:56:22
hrdza - mate snad pocit, ze by som mal ist ten vrak vytiahnut ja? Myslite si ze som Sybila? My sme svoju ulohu splnili. Tri dni som osobne stravil s policajtami, oddelenim ZP a firmou, ktora cast veci odstarnila. V noci o pol 3 som vypovedal na OO PZ v Hlohovci. Vsetko na vlastne naklady a vo volnom - vlastnom volnom case. A Vy si dovolite takto polozit otazku? - PZ som poziadal o informovanie, ako dopadne vysetrovanie. Vysledok = cista nula - ziadne informacie sme nedostali - kompetentny urad ZP ustami svojej veducej slubil ze nas informovat bude = cista nula - ziadne informacie sme nedostali - hasici si ulohu splnili na 100 % a vcas Vadi to tam panovi, ktory vec nahlasil. Vadi to tam mne. Vadit to tam bude mojmu dietatu, pretoze od malicka je vedene k ucte voci ludom, prirode a zvieratam. A ze to tam nevadi tym, ktori su za dany stav zodpovedni? Co prosim Vas ja s tym mam? Ako noviny, tak ani ja nie som kompetentny vec riesit. Uloha medii je na problem upozornit. Je to na obcanoch! Ti musia trvat na dokladnom rieseni veci, ktore trapia nas vsetkych. Prestante uz konecne chciet od inych aby konali, ked ani pod primitivny prispevok nie ste schopny podpisat sa vlastnym menom... Moja neanonymna otazka pre Vas - hrdza: Co ste preto aby vo vode vrak uz nebol vykonali Vy? Dakujem za odpoved.
hrdza | 11-02-2010 12:30:17
Miloš Majko 19-11-2009 . ...Kto odstráni karosériu auta z rieky Váh a ako sa bude vyvíjať vyšetrovanie budeme i naďalej sledovať.... . STALE SLEDUJEME? :-X
zaujimave | 28-01-2010 16:31:11
to rozrezane auto je stale vo vahu. dnes je 28.1.2010 . co robili policajti aj poziarnici? ani tu ich igelitovu pasku nevedia dat zo stromov dole . to cakaju kym sa zdvihne voda a auto priplavi do serede, alebo sa v lete na tom niekto rozreze ked sa bude kupat? *loony* *headbang* *no*
Shelley | 21-11-2009 18:29:46
Nie lopatou po čele, ale ja by som nad ním celý čas, čo by odstraňoval svoje "relikty" , stála s revolverom v ruke. A to by trvalo, až kým by to všetko nepoupratoval tak ako sa patrí. A potom by som ho ešte aspoň na mesiac zavrela o hlade a smäde do väzenia. Ale možno je to tak, že sa kľudne na Seredonline pozerá na tieto fotky, ako to niekto iný po ňom dáva do poriadku a smeje sa do dlaní.
niko | 20-11-2009 20:40:31
Vy huncut!!! ;-) ;-) ;-)
Miloš Majko | 20-11-2009 20:37:17
Snad vsade vo svete (mozno okrem Ruska, Rumunska a pod.)by si pracovnik dodrzanim bezpecnostnych predpisov chranil v prvom rade svoje zdravie. ... a to som neuverejnil vsetky foto... ;-)
niko | 20-11-2009 20:08:49
Nic v zlom,ale -oborne a bezpecne??? :-D a kde maju ,,odborny,, pracovnici ochranne obleky? a to auto? to je specialne auto na odvoz nebezpecnych latok??? Necudoval by som sa ,keby polovicu po ceste vyliali! :-D :-D :-D Minule som pozeral na Markize ako podobny ,,ujo,, odborny pracovnik- bez ochranneho obleku s dederonkou a cigou v papuli a pol promile v krvi :-D nakladal do hnilej feldy uhynute zviera,ktore ,,mohlo byt aj infekcne,,! *loony* v Amerike by za toto niekto uz sedel... ;-) ;-) ;-)
František Ferdič | 20-11-2009 09:38:20
vôbec by som sa nečudoval keby v tých bandaskách sa nachádzal prepálený olej z reštaurácie
Robert Rybársky | 20-11-2009 09:26:25
AKTUALIZOVANE: pridane video
ja | 20-11-2009 08:16:57
by si zasluzil lopatou po cele ten co to tam vyviezol *headbang*

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign