Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V slušnej spoločnosti sa tomu hovorí vydieranie. Čo to je v politike?

Miloš MajkoDátum04. 01. 2012 17:27:33TémaEkonomika
200 Tomáš Baťa o dôvodoch hospodárskej krízy v roku  1932   -   Zdroj: Internet

V slušnej spoločnosti sa tomu hovorí vydieranie. Vo vysokej politike - o tej to totiž vždy bolo, je a aj bude - je to žiadosť o ďalších  130 miliárd  Eur. Žiadateľ - Grécko a poskytovateľom - v podstate darcom, majú byť občania ostatných krajín  Európskej únie. A podmienka  Grécka? Peniaze, alebo vystúpi z menovej únie. A tým poškodí ostatné krajiny  EÚ.

Nie politici podpisujúci zmluvy a záväzky ich však budú splácať, ale naše deti a vnuci. Možno aj pravnuci. Je to nekonečný príbeh.

V materiáli uverejnenom na  SOL   Miloš Majko21. 07. 2011 22:39:37Ekonomika   pod názvom:   "Grécko ďalšie úvery dostane. Nespláca tie súčasné. Čo bude o dvadsať, či tridsať rokov?" som so splácaním a potrebami ďalších peňazí  mimo iné napísal:  "skorej mám pocit, že pokým za úvery veriteľom nezaložia  Krétu, Rhodos alebo  Akropolu, svoje záväzky nesplnia. Nechajme sa však prekvapiť."   http://www.seredonline.sk/clanky/grecko-dalsie-uvery-dostane-nesplaca-tie-sucasne-co-bude-o-dvadsat-ci-tridsat-rokov/

Už niekoľko krát som písal, že politici a úradníci   únie vystavujú šeky, ktoré oni platit nebudú. Najskorej svojimi nekompetentnými rozhodnutiami dostali  systém únie prakticky do krachu a teraz ho tí istí a stále za naše peniaze akože  "zachraňujú". Roky svojim konaním v podstate ožobračovali normálnych ľudí, dnes  robia žobrákov z našich potomkov.

Každý smrteľník pri podpise zmluvy o úver v banke na vlastnú strechu nad hlavou, musí založiť svoju nehnuteľnosť, podpísať bianko zmenku a načas platiť. Inak zostane bezdomovcom. Do Grécka boli úniou nadžgané miliardy a dnes si podmienky kladie samotné Grécko. Odpustenie dlhov už nie vo výške  50%, ale až 70%.  Ďalších  130 miliárd  Eur a to hneď, inak vystúpia z Eurozóny. Smiešne? Nie, tragické !   A ešte tragickejšie je, že na túto srandovnú hru pristúpili ľudia, ktorí ničím neručia. Ani na jednej strane. Odídu oni, len dlhy zostanú. A to znovu po obidvoch stranách. Bežný človek už nebude mať čo žrať, no oni budú dostávať celoživotné renty.

Grécko ďalšie peniaze dostane. Jeden nekrytý šek hore dole.  A že pre nevyhnutnú infláciu a tým napríklad neschopnosť splácať úvery ľudia prídu o strechu nad hlavou? Že o chvíľu nebudú mať čo jesť? Vitajte v realite...

Spomeňme si, kto nás to v Európskych inštitúciách zastupuje. Pozrime si video arogantných  figúrok, ktoré do ich funkcií volili ľudia. Občania ich štátov. Tí občania, na ktorých veľmi rýchlo zabudli. 

Groteska. Poslankyňa parlamentu, osoba voličmi dosadená do pozície, v ktorej nevie čo je núdza, si pred novinárom div hlavu nerozbije, aby sa schovala späť do výťahu, z ktorého vyliezla, aby spoločnosť v podstate okradla (vlastne nie okradla, len využila systém nadstavený pre vyvolenejších ako vyvolených)  o ďalšie Eurá.  O ostatných škoda písať, lebo toaleta je momentálne obsadená ...

Kolabuje morálka. Politici si sprivatizovali štáty a vládnu presne tak, ako sa dá očakávať od amatérov, ktorí sa dostanú ku korytám. Nič okrem oblbovania ľudí nedokázali. Žiaľ systém je nastavený tak, že práve dostatočne sofistikované oblbovanie jedincom donesie možnosť vyškriabania sa do postov, ktoré im toto všetko umožňujú.  Znovu mám skončiť otázkou - dokedy?

Nemecká televízia nahrala reportáž v Europarlamente. Pripomeňme si, ako žijú vyvolenejší ako vyvolení a nielen to. Pripomeňme si, ako sa správajú. To je totiž ešte dôležitejšie.

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55

 

Ilustračné foto:  Tomáš Baťa o dôvodoch hospodárskej krízy v roku  1932

Zdroj: Internet


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign