Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V Brunovciach stále môžu byť zasadania OZ tajné.

Juraj KuklaDátum31. 01. 2013 10:07:41TémaINFOSLOBODA
200

Jedno z najprimitívnejších odstraňovaní demokratických práv občanov na Slovensku, ktoré predvádzajú zlí starostovia obcí je stále tajenie informácií, tajenie konania zasadaní obecného zastupiteľstva,  arogantné zakazovanie, rušenie diskusie na zasadaniach OZ.

Niektoré obce majú plán zasadaní, tvária sa zákonne, niekde dávajú slovo občanom ešte pred hlasovaním. V rezervácii Brunovce je aj po páde močkizmu, stále všetko po starom. Po volebných sľuboch „všetko s občanmi, podávajte mi návrhy“ zrazu všetko skončilo. Ostalo len platte, zvyšujeme Vám dane, dávajte na zbierku, zvýšte starostke plat a „kravičky keď nebudete dobre dojiť a držať hubu“, dám Vás na exekúciu a zavolám políciu. Na programe sú  úroky, policajné zásahy,  zastrašovanie a výtržnosti opitých, poslancov cez deň i v noci.Zástupkyňa starostky p. Smiteková sa rok neobjavila na zasadaní, starostka vraví všetko OK, vôbec jej táto osoba  nechýba,   permanentne je ospravedlnená. Ona  vraví, že sa bojí. Ďalší poslanci sa objavia len občas a tak osud celej obce ostávav rukách pár poslancov, najmä prívržencoch starostky. Znova je v hre aj  úradníčka bývalého  starostu Močka,  Facúnová, ktorá sa na úrade začala prehrabávať  v hŕbach papierov,  asi zasa  účtuje.

Pre čo sa vlastne zasadania zastupiteľstva taja pred občanmi?  K vôli transparentnosti hospodárenia, aby mali občania informácie o používaní ich daní, aby sa občania mohli zapájať do správy vecí verejných? Aby mohli podávať svoje nápady, požiadavky? Aby žiadali aspoň odhrnutie ciest, lebo takto to nevyzerá ani v jednej obci? Aby sa riešilo to čo občania potrebujú? Určite nie!

V Brunovciach práve prebehlo koncoročné zúfalé „trojkolo“ zasadaní bez občanov a poslancov, kde sa mali prejednávať najdôležitejšie otázky života obce.

-Podvodné rozpočtové hospodárenie, mali poslanci starostke jednorázovo schváliť. Išlo o nakladanie  s obecnými peniazmi, ktorú prevádzala starostka nezákonne, bez ich schválenia po celý rok 2012 tzv. rozpočtové zmeny.

- Kanalizáciu ktorá je najzávažnejším bodom, lebo je sfušovaná, postavená bez stavebných plánov, nemá domové šachty, smrdí, zapcháva sa,

- rozpočet na rok 2013,

- audit účtovnej závierky za rok 2012,

- prekládka VVN 110KV, ktoré vedie ponad obec,

- dopravné značenie obce,

- akési obecné noviny starostky atď. čiže program hodný verejného zhromaždenie občanov!

Ako celá táto fraška prebehla, si môžete pozrieť na video zázname, na vlastné oči, resp. až od polovice, lebo zasadanie OZ som vypátral len náhodne, keď som išiel okolo,  budova bola zamknutá, vo vestibule zhasnuté, no pred úradom autá, čo mi bolo podozrivé.  Pred týmto boli dva neúspešné pokusy o zasadania v sobotu ráno, čo sa nestalo ešte nikdy,  potom o niekoľko dní ďalšie,  kde som zistil, že traja poslanci a zástupkyňa starostky neboli ani pozvaní o zasadí nevedeli.

Ako to skončilo? Štyria poslanci, (zo siedmich) Šutovský, Pisara, Mihalčík a Cibuľka sa zúčastnili a bez svedkov rozhodli o osude obce na r. 2013 a zobrali na vedomie podvod s financiami, ktorý na nich spáchala starostka, tým že im zobrala zákonné a Ústavné právo právo rozhodovať o zmenách rozpočtu za r. 2012. Uvidíme či budú poslanci proti  tejto veci konať,  aké kroky podniknú, lebo tento podvod sa tu od  volieb odohral už  druhý krát. Nejde o náhodu,  ale o protiprávnu pracovnú metódu strostov,  ako sa hrať  pred občanmi na schválený  rozpočet a schválený  rozpočet ignorovať.  Takže kabaret nekončí …....

 

 

 

 


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
občan bruno | 31-01-2013 22:38:17
Príde čas keĎ už všetci budeme mať vymáchane papule v tej špine a potom si povieme dosť, ale všetci, ešte ten čas neprišiel pretože väčšina sa tvári že sa ich to netýka, začne sa ich to týkať vtedy keď, budú mať papulu v špine a keď príde zúčtovanie za hriechy ktore teraz nechcu vidiet, potom uz bude neskoro a platit budeme vsetci
lolofon | 31-01-2013 11:28:27
Na takychto ludi len dlhy bic a mlatit slahat a bicovat a nakoniec obesit.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-01-2013 11:19:23
V kratkosti - tragedia, hanba nasej spolocnosti, zastupitelska demokracia v haj*li a jednanie a spravanie sa volenych zastupcov obcanov na urovni ZOO. Ale to som pani starostke Brunoviec uz poslal v SMS.
Zakon 369 nepozna realne sankcie, takze takto si tu na Slovensku v mnohych mestach za peniaze obcanov bacuju.

Nech sa paci - nech to vidi kazdy obcan, ktoremu len trosku zalezi na tom, kde bude vyrastat jeho dieta.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign