Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V Bratislave a okolí pribudnú zariadenia sociálnych služieb a jasle

815

Prostredníctvom finančnej podpory z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 - 2020 budú v Bratislave a okolí zrekonštruované a novovybudované zariadenia sociálnych služieb a jasle. Hlavné mesto Bratislava ako Sprostredkovateľský orgán (SO) Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) odborne posudzuje v súčinnosti s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR projektové zámery týkajúce sa rekonštrukcií a novostavieb zariadení sociálnych služieb, ako aj administratívne overuje projektové zámery na rekonštrukcie a novostavby jaslí.


V oblasti sociálnych služieb ambulantnej formy alebo pobytovej formy počas leta 2018 mesto posudzovalo 19 projektových zámerov týkajúcich sa zariadení pre seniorov, rehabilitačných stredísk pre zdravotne znevýhodnené skupiny obyvateľstva a domovov pre seniorov.

 

V poskytovaní sociálnych služieb na komunitnej úrovni ambulantnou formou pre deti boli zastúpené aj centrum včasnej intervencie a komunitné centrum pre seniorov, denné stacionáre a denné centrá. V poskytovaní sociálnych služieb pobytovou formou bola posudzovaná nocľaháreň s útulkom a špecializované zariadenie na komunitnej úrovni.

 

V oblasti starostlivosti pre deti do troch rokov – jaslí bolo v septembri 2018 predložených 9 projektových zámerov, ktoré vytvoria 180 miest pre deti do 3 rokov fyzického veku. Zriaďovateľmi jaslí, ktorí predložili projektové zámery, sú mestské časti Rača a Nové Mesto, Malacky, Tomášov. O vybudovanie jaslí v Petržalke, Podunajských Biskupiciach, Senci, Miloslavove a Bernolákove sa uchádzali mimovládne organizácie.

 

Oddelenie sprostredkovateľského orgánu pre IROP bolo v rámci hlavného mesta zriadené v máji 2015 na základe uznesenia vlády SR. Svoje delegované právomoci vykonáva oddelenie v rámci mestského funkčného územia mesta Bratislava (mestské časti mesta Bratislavy, okres Senec, Pezinok a Malacky, celkovo 52 subjektov) v programovom období 2014 - 2020. Riadiacim orgánom je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Medzi hlavné činnosti oddelenia patrí pomoc mestským častiam a obciam  pri príprave projektov na základe výziev IROP, príprava výziev na predkladanie projektových zámerov a žiadostí o poskytnutie nenávratného finančného príspevku, posudzovanie projektových zámerov a odborné hodnotenie žiadostí o nenávratný finančný príspevok v spolupráci s externými hodnotiteľmi.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign