Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

V akej žumpe to na zvrchovanom Slovensku žijeme?

Juraj KuklaDátum05. 04. 2013 10:51:24TémaINFOSLOBODA
666

 

Vypočul som si záznam zo stretnutia starostov z regiónu Novohradu so známou osobnosťou Pavlom Pachníkom, kde s nim debatovali o zákonnosti v samospráve.

http://www.seredonline.sk/clanky/pavol-pachnik-radi-samospravam-ako-nerobit-protizakonne-vzn-ka/

1200 poukázaní prokurátorov na protizákonné, protiústavné nariadenia obcí, (VZN) ktorými uvaľujú obce, starostovia, neznalí poslanci, ktorí často nevedia, alebo ani vôbec nič nechú vedieť, povinnosti na občanov a určujú poddaným ako za feudálneho zriadenia sankcie, za ich nedodržanie. Zistil a dotiahol ich do konca, až po protesty prokurátorov a zrušenie nezákonných nariadení jediný človek nášho štátu, Pavol Pachník! A čo keby bolo desať Pachníkov a 3600 zrušených protizákonných VZN, dokopalo by to konečne tento diabolský štát zrenovovať zhumpľovanú samosprávu – samovládu, alebo naopak prideliť jej ešte väčšie právomoci?

Pýtam sa mocipánov v tomto štáte, je toto zákonný koniec, poškodenie občana, nezákonným VZN, uvalenie súdnej exekúcie za postavenie sa na odpor proti protizákonnému VZN, zrušenie protizákonného VZN a často vydanie ďalšieho protizákonného VZN? Toto je riešenie? Takto Vám to vyhovuje súdruhovia, aby ste zastrašovali a úplne ovládali podaných v tomto zhumpľovanom štáte smerujúcom do pekla?

Nestačí miestnym mocipánom, že bezohľadne požívaju všetky požitky, poberajú v tejto katastrofálnej dobe kráľovské platy, dávajú si často kúpeným poslancom schvaľovať odmeny, ( npr. v malej živoriacej obci 1800 Eur a občania žijú z dvesto) že nemajú nad sebou nikoho, nemajú pracovnú dobu, mnohí poberajú ďalšie obrovské peniaze z viacerých stoličiek, ako poslanci v parlamente a šijú si tu pre seba svoje zákony a práve si navrhujú zasa zvýšenie kompetencií? Nestačí že môžu valcovať nepohodlných ľudí ako odtrhnutý vagón, že neexistuje zákon o obecnom zriadení, ktorý by im aspoň za najhrubšie protizákonnosti stanovoval nejaké sankcie tak ako občanom a že orgány činné v trestnom koní ich trestné činy hrajú 23 rokov do autu ako na páse, že je z toho na zvracanie?

Ako to že na starostu môže kandidovať odsúdený človek, starostu môže vykonávať človek bez vzdelania a vedomostí s nedokončenou základnou školou a dostane do rúk obrovskú právomoc ničiť osud obce jej občanom a nariaďovať, trestať, exekuovať nepohodlných občanov?

Toto nestačí! Oni musia ešte vydávať aj svoje vlastné protizákonné nariadenia, nadraďovať ich nad zákony a uvaľovať nimi ďalšie povinnosti a sankcie na občanov !!! V akej žumpe sa to na tomto zvrchovanom Slovensku „plácame ako ryby na suchu“ a dokedy?

Starosta v rozhovore hovorí „ my naozaj nie sme kompetentní, my sme len vykonávatelia ... „ (tak to ste riadne vychytali pán starosta) a na koniec iný rečník za rečníckym stolom číta z jalového nevykonateľného zákona 369 o obecnom zriadení, z tejto sprostej frašky napísanej na oklamanie verejnosti, ako starostovia musia dodržiavať ústavu a všeobecne záväzné právne predpisy a aby toho nebolo dosť, zaklincuje, že následky, prehraté súdy budú za zlé rozhodnutia starostov, samospráv, platiť všetci daňoví poplatníci. Teda aj úplne nevinní ľudia, ktorí platia dane a obecný úrad zďaleka obchádzajú a nechcú s týmto často najväčším hniezdom nezákonností a miestnej mafie nič mať. Strašné kde to žijeme v akom blázinci sa to snažíme o elementárnu zákonnosť, aby nám rôzni mocipáni a 300 exekútorov v štáte nezničilo život?

Tvárime sa, že sa nič nedeje, resp. naši najvyšší vladári v drahých frakoch, v milionových autách, v drahých vilách v Tichomorí sa tvária, že je všetko zo štátom i samosprávou – samovládou v poriadku, že vraj máme demokraciu, najväčší hospodársky rast a trepú nám rôzne kraviny, len aby sprosté volebné stádo pred voľbami znova prekabátili a mohli ho ďalej cynicky vyciciavať. Dáte sa aj vy budúcich voľbách prekabátiť?

Žiadna doterajšia vláda, žiadni politici dvadsať rokov škeriaci sa z obrazoviek, sa nedali dokopať všemožnými aktivitami ľudí z celého štátu, aby odstránili samosprávu-samovládu, tento najnedemokratickejší systém šahajúci na krk každému občanovi, kde diktátor môže beztrestne všetko a občan právo nemá. Boja sa aby neprišli o svoje voličské hlasy, ktoré im starostovia významne zabezpečujú.

Takto účelovo si vyrobili politici z dobrej pôvodnej myšlienky ktorá sa nazývala samospráva, ktorej sme sa spočiatku tešili, príšernú bludu, ktorá môže ako predĺžená ruka najvyšších mocipánov a jej mafie odstraňovať zákonnosť, valcovať ľudí, rozkrádať im obecný majetok, prihrávať peniaze miestnym mafiám, ignorovať základné ľudské práva, nepohodlných ľudí pomocou spojencov v polícii a prokuratúre valcovať, exekuovať a nič sa jej nestane. Česť starostom, poslancom a občanom - výnimkám, ktorí proti tejto lúze bojujú.

Juraj kukla člen správnej rady Združenie občanov miest a obcí slovenska ZOMOS.  

 ZOMOS je organizácia, ktorá pomáha občanom v celom štáte,   voči nezákoným praktikám  takzvanej samosprávy.  


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign