Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Už túto nedeľu sa Bratislava rozlúči s letom

815

Hlavné mesto sa aj tento rok rozlúči s letom tak ako sa patrí. Už túto nedeľu sa bude na Štúrovej ulici po tretíkrát konať obľúbené podujatie Rozlúčka s letom, ktorú hlavné mesto realizuje v spolupráci s Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. Nedeľné popoludnie bude plné hudobných a tanečných vystúpení, divadelných predstavení pre deti a chýbať nebudú ani zaujímavé workshopy a prezentácie.


„Leto sa nám v Bratislave skončilo a aj tento rok sme sa rozhodli s ním naplno rozlúčiť. Pozývam všetkých užiť si toto nedeľné popoludnie v rámci obľúbeného podujatia Rozlúčka s letom, ktoré sa bude tradične konať na Štúrovej ulici,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. „Okrem hudby, tanca, dobrého jedla, si záujemcovia budú môcť vyskúšať bratislavský bikesharing, ktorý bude mať svoju stanicu aj na Šafárikovom námestí a jeho súčasťou bude prezentácia celého projektu,“ dodal primátor.

Historická Štúrova ulica sa zmení na rozkvitnutú záhradu a vďaka zelenému trávniku zmení svoj tvar na nepoznanie. Pre návštevníkov bude pripravených 5 pódií, kde si budú môcť vychutnať hudbu rôznych štýlov od klasiky až po populárnu hudbu.

Na hlavnom pódiu s názvom MUZIKA vystúpia známi slovenskí umelci a skupiny ako skupina La3no Cubano, ktorá ulicu roztancuje v rytmoch Afriky a Latinskej Ameriky, spevák Lukáš Adamec, skupina Mukatado, herečka a speváčka Barbora Švidraňová so svojou kapelou Basie Frank Band alebo spevák Peter Bažík. Taktiež sa môžete tešiť na sprievod v podaní bubeníckej šou od Campany Batucady a choduliarov Circus Cirque.

Hlavné mesto v spolupráci so Slovanftom si na Šafárikovom námestí pripravilo prezentáciu dokovacej stanice mestského bikesharingu – Slovanft BAjk, ktorá v týchto dňoch spúšťa testovaciu fázu. Verejnosť si tak už bude môcť vyskúšať túto službu a za uvádzacie ceny sa pobicyklovať po meste. Súčasťou bude program, v rámci ktorého si budú môcť záujemcovia „vybicyklovať“ cukrovú vatu.

Pre milovníkov klasickej hudby bude pripravené pódium VIVA ULICAKLASIKA nachádzajúci sa na netradičnom mieste – na električkovej zástavke. Na oboch pódiách vystúpia umelci ako akordeonista Tomáš Valíček, gitarista Dávid Bílek, dychový kvintet What about brasstime, gitarové duo Guittaritos, Mucha Quartet, duo Laura & Jozef, Violette Quartet, The Classical SongsDelicates Trio.

Pre deti a najmenších bude pripravená detská zóna HRAVÉ MI/E/STO, kde sa o zábavu postará dvojica  Paci Pac, divadelné predstavenie si pre deti pripraví Teátro Neline a vystúpi aj známa televízna dvojica Elá Hop a spolu s ich Divadlom Pikim. Pre deti budú pripravené aj rôzne workshopy ako bublinový workshop Mr. Bubblle, výroba kvetov, žabiek, makiet Bratislavského hradu alebo hudobné workshopy a mnoho ďalšieho.

Pre športových nadšencov bude pripravená športová zóna ExtremeGang,, kde si návštevníci môžu vychutnať vystúpenia Biketrialu, francúzskej disciplíny LE PARKOUR, Scooter, Unicycle alebo vystúpenie Mototrialu.

Ako čerešnička na torte bude na trase z Petržalky zo zástavky Jungmanova – Umelka premávať hudobná električka, kde vystúpi akordeonistka Marina LAZIĆ a velkrikár Ivan Gontko.

Podujatie Rozlúčka s letom bude tento rok jedinečná práve v tom, že sa bude niesť v duchu osláv, kde spolu s návštevníkmi oslávime 15 rokov Bratislavského kultúrneho a informačného strediska a zároveň 25 rokov hlavného mesta Bratislavy.

Viac informácií nájdete na  www.bratislava.sk, www.bkis.sk  a na facebook.com/VaseBKIS

 

ROZLÚČKA S LETOM – 9.9.2018 od 14:00 do 22:00

Hlavné pódium  - MUZIKA:

 • 15:15 – 16:00 Lukáš Adamec
 • 16:30 – 17:00 La3no Cubano
 • 17:40 – 18:30 Mukatado
 • 19:00 – 19:50 Barbora Švidraňová a Basie Frank Band
 • 20:20 – 21:20 Peter Bažík

 

VIVA ULICA:

 

-       14:30 – 15:15 Duo Laura & Jozef (flauta, gitara)

-       16:00 – 16:30 Tomáš Valiček (akordeón)

-       17:10 – 17:40 The Classical Songs (spev, klavír, violončelo)

-       18:30 – 19:00 Guittaritos (gitarové duo)

-       19:50 – 20:20 What about Brasstime (dychový kvintet)

 

HRAVÉ M/I/ESTO: detská zóna 

 

 • 14:20 – 15:15 Paci - Pac – hudobno-zábavný program
 • 16:00 – 16:30 TEÁTRO NELINE
 • 17:00 - 17:40 DIVADLO PIKI – ELÁ HOP
 • 18:00 – 19:00 BUBLINOVÝ WORKSHOP – MR. BUBBLE

 

KLASIKA: zastávka električky 

 

 • 14:00 – 14:30 Mucha Quartet
 • 15:00 – 15:30 Dávid Bílek (gitara)
 • 16:00 – 16:30 LOTZ TRIO
 • 17:10 – 17:40 Violette quartet

 

ŠPORTOVÁ ZÓNA:  

/ ExtremeGang / - 14:30 – 14:45, 15:30 – 15:45, 16:30 – 16:45,  17:40 – 18:00

BIKETRIAL

LE PARKOUR

UNICYCLE

SCOOTER

MOTOTRIAL

 

ELEKTRIČKA: na trase UMELKA – JUNGMANOVÁ

Program počas jazdy električkou: Marina LAZIĆ – akordeón, Ivan GONTKO – verklikár

 

WORKSHOPY PRE DETI

Výroba kvetOV, kvetináčov, žabiek, rybičiek, motýlikov, skladanie makiet bratislavského hradu, origami, hudobné workshopy, maľovanie na tvár

 

Vstup na všetky podujatia je bezplatný. Zmena programu vyhradená!

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign