Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Už o pár hodín z nášho zdravotníckeho systému odídu stovky zdravotných sestier - odborníčok - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum31. 01. 2016 22:23:37TémaZdravotníctvo

Už o niekoľko hodín sa naplno prejavia dôsledky odchodu niekoľkých stoviek odborného zdravotného personálu - zdravotných sestier z našich nemocníc. Do prešovskej nemocnice bola povolaná armáda - minister prízvukuje, že výnimočný stav ani mimoriadnu situáciu v zdravotníctve nemáme - a v iných nemocniciach zatvárajú dôležité oddelenia. Dnes sa píše 31. január 2016 roku Pána, teda 21.storočie. Pomerne často zvykneme nazývať Slovensko civilizovanou krajinou. Otázkou je, či je takýto optimizmus v súčasnej dobe na mieste.

Prinášame rozhovor so zdravotnou sestrou Barborou Kapitánovou, jednou z tých odborníčok, ktorá naše zdravotníctvo (konkrétne trnavskú Fakultnú nemocnicu) dnes na základe podanej výpovede opúšťa. Názor si môže urobiť čitateľ sám.

 

AKTUALIZOVANÉ  01.02. 2016   09:24

Dnes ráno sme e-mailom z Fakultnej nemocnice v Trnave  k publikovanému vyjadreniu dvoch zdravotných sestier obdržadli toto stanovisko:

Dobrý deň, pán Majko,

momentálne evidujeme 65 výpovedí sestier (z toho 56 odchádza k 1. februáru 2016, po prijatí 16 nových nám bude chýbať 40) a pôrodných asistentiek, pričom 49 výpovedí bolo späťvzatých. Priebežne komunikujeme s novými záujemcami o zamestnanie, ktorí sa prihlasujú na základe inzercie aj spontánne. V tejto chvíli nie je výpoveďami nijakým spôsobom ovplyvnené poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Máme pripravený program, v ktorom budeme zabezpečovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti tak, aby nebola znížená jej kvalita a spokojnosť pacienta. Akútne výkony a hospitalizácie nebudú nijakým spôsobom obmedzené. Je možné že budeme prispôsobovať program plánovaných výkonov a hospitalizácií.

Výpovede sa týkajú najmä Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny, Gynekologicko-pôrodníckej kliniky a Neurologického oddelenia. V našej nemocnici pracuje 488 sestier a 45 pôrodných asistentiek.

Posledné dva týždne už fungujeme v režime, v akom budeme fungovať aj vo februári. Budeme vykonávať akútne aj plánované výkony. Môže sa stať, že v rámci jedného mesiaca budeme prispôsobovať planované operácie. Každopádne sa žiadne zmeny nedotknú kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti ani komfortu pacienta. Žiadne z oddelení neostáva od pondelka zatvorené.

Pre prípady napr. hromadných nešťastí máme pripravené traumatologické plány tak, aby sme dokázali zvládnuť každú takúto situáciu, ktorú môžeme predpokladať. Traumatologicko-ortopedická klinika, Urgentný príjem aj všetky JIS fungujú v štandardnom režime.

S pozdravom
Mgr. Matúš Stračiak, PhD., hovorca

Fakultná nemocnica Trnava     A. Žarnova 11    915 75  Trnava


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign