Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Úspešná premiéra koprodukčného projektu BLUDIČKY

815

V Deutsches Theater Berlin (Nemecké divadlo Berlín) mala 14. novembra 2014 premiéru divadelná hra nemecko-gruzínskej dramatičky Nino Haratischwili Land der ersten Dinge/Bludičky. Koprodukčný projekt Deutsches Theater Berlín a Slovenského národného divadla je súčasťou projektu Art of Ageing, ktorý iniciovala Európska divadelná konvencia (ETC) a podporila Európska únia. Do projektu sa zapojilo osem divadiel zo štyroch európskych krajín. Činohru SND na partnerskú tvorivú spoluprácu vyzvalo prestížne Deutsches Theater Berlin.

Slovenská premiéra divadelnej hry Bludičky sa uskutoční v Štúdiu v novej budove SND 27. novembra 2014.

Režisérkou predstavenia je Brit Bartkowiak, spoluúčinkujú špičkoví slovenskí herci Emília Vášáryová a Dušan Jamrich. Dejovú os tvorí stretnutie dvoch žien, Natálie zo Slovenska a Lary z Nemecka. Natália, bývalá klaviristka, prichádza do Nemecka opatrovať bývalú sudkyňu Laru. Ich vzájomné zbližovanie sa je zároveň odhaľovaním osobných i historických tráum, ktoré sprevádzali starnutie Európy ostatné storočie. Nino Haratischwili napísala hru pre hercov SND Emíliu Vášáryovú a Dušana Jamricha i herečku Deutsches Theater Gabriele Heinz.

Veľvyslanectvo SR a Slovenský inštitút v Berlíne projekt podporili a obohacujú ho o diskusiu s hercami Emíliou Vášáryovou, Dušanom Jamrichom a Gabriele Heinz, ktorí boli okrem iného aktérmi zmien v roku 1989. Moderátorom bude historik Prof. Dr. Frank Hadler z Humanitnovedného centra pre históriu a kultúru Strednej Európy GWZO na Univerzite v Lipsku. Diskusia sa uskutoční po predstavení Bludičiek v historický deň 17. novembra v Deutsches Theater Berlin. Bude prológom k nasledujúcemu podujatiu, ktoré slovenské diplomatické zastúpenie v Berlíne pripravuje v Spolkovej nadácii pre spracovanie diktatúry Zjednotenej socialistickej strany Nemecka (SED) v Berlíne 24. novembra s ďalšími aktérmi Nežnej revolúcie na Slovensku a pokojnej revolúcie v Nemecku. (https://www.facebook.com/institut.berlin).

 

zdroj: www.snd.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign