Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Úradník musí postupovať podľa zákona.

Zákonník práce  ukladá, aby si úradníci plnili svoje povinnosti  ako to vyplýva zo Zákonníka práce, Predpis č. 311/2001 Z.z.  čl. 5  Zamestnanci a zamestnávatelia sú povinní riadne plniť svoje povinnosti vyplývajúce z pracovnoprávnych vzťahov. Pracovnoprávne vzťahy sú aj vzťahy medzi zamestnancami úradníkmi a zamestnávateľmi občanmi. Občania zamestnávatelia vytvorili mechanizmus verejnej služby a štátnej služby, aby im boli poskytované služby pre ich občiansky život. Zamestnanec úradník je preto zaviazaný službou vo verejnom záujme. Je to osoba verejne činná zodpovedajúca sa občanom. Úradník je povinný dodržiavať Ústavu Slovenskej republiky a zákony Slovenskej republiky. Je povinný slúžiť občanovi. Svoju prácu musí vykonávať tak, aby postupoval podľa zákona a pre občana poskytoval služby vyplývajúce mu zo zákona. Ak zamestnávateľ občan príde na úrad za úradníkom so svojou žiadosťou pre naplnenie občianského života, tak zamestnanec úradník je povinný si riadne plniť svoje povinnosti vyplývajúce mu z pracovnoprávnych vzťahov a poskytnúť občanovi informácie a vybavenie občanovej občianskej veci. Úradník nemá právo odoprieť občanovi poskytnutie informácie a nemá právo odmietnuť vybavenie občianskej veci. V opačnom prípade porušuje Ústavu Slovenskej republiky a zákony Slovenskej republiky.  Občan zamestnávateľ poveril zamestnanca úradníka, aby v rozsahu jeho pracovnej náplne pracoval tak, aby pomáhal občanovi uskutočňovať právne fungovanie občianskej spoločnosti a skvalitňovanie života občanov. Úradník musí postupovať podľa zákona tak, aby boli uspokojené občianské potreby v spoločnosti.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign