Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Tretia zbraňová amnestia

815

MVSR |MM|   Podpredseda vlády a minister vnútra SR Robert Kaliňák dnes avizoval v poradí tretiu zbraňovú amnestiu. Návrh je momentálne v medzirezortnom pripomienkovom konaní a amnestia by sa mala spustiť od 1. decembra 2014 do 30. mája 2015. Po úspešných dvoch amnestiách v rokoch 2005 a 2009, kedy občania odovzdali takmer osem tisíc nelegálne držaných zbraní, minister očakáva, že by sa toto číslo mohlo zaokrúhliť na desať tisíc.

Tretia zbraňová amnestia bude trvať šesť mesiacov a rovnako ako v predchádzajúcich dvoch budú môcť občania beztrestne odovzdať svoje nelegálne držané zbrane na policajných oddeleniach. Zbrane budú podrobené balistickému skúmaniu a v zákonom stanovenej lehote budú mať možnosť si túto zbraň zlegalizovať. Ak tak neurobia, zbraň prepadne v prospech štátu. V predchádzajúcich dvoch kolách zbraňovej amnestie tak prepadlo v prospech štátu z celkového počtu 7830 odovzdaných zbraní 631 z nich. Pričom 323 z týchto zbraní patrilo do kategórie zakázaných zbraní. Teda zbraní samočinných, podomácky vyrobených, vojenských zbraní alebo zbraní s tlmičom.

Ako minister vnútra Robert Kaliňák zdôraznil práve zbraňové amnestie pomohli znížiť kriminalitu páchanú so strelnou zbraňou o polovicu. Konkrétne zo 440 takýchto skutkov v roku 2004 na 214 v roku 2013.

Pri treťom kole zbraňovej amnestie sa bude ministerstvo vnútra zaoberať aj balistickým registrom. Ten, v zjednodušenej podobe nazývaný aj strelecká DNA, bude v budúcnosti nápomocný pri dokazovaní a objasňovaní trestného činu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign