Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Tak takéto extrémy nás snáď už nečakajú...

Miloš MajkoDátum11. 01. 2012 07:34:53TémaCestovanie

V decembri  - pravdivý dátum sa asi svet nedozvie - zomrel  Kim Čong-il, Severokórejský komunistický vodca, ktorý zo svojej krajiny urobil jednu z posledných bášt totalitného režimu a diktatúry na svete a zo svojich občanov hladujúcich chudákov.

Na jeho pompéznom pohrebe nechýbala paráda a tony kvetov vozili kamiónmi z ďalších krajín sveta, kde v tom čase tak neskutočne tragická udalosť nespôsobila ich nedostatok.

Severokórejské médiá následne svetu doniesli správy, ktoré sú skutočne hodné zamyslenia sa nad tým, či kultom osobnosti trpiaci komunistickí fanatici naozaj veria v to čo hlásajú, alebo si len najmä zo svojich občanov robia srandu. Podľa správ tamojších médií, smútok za komunistickým vodcom bol tak silný, že nesmútili iba milióny občanov, ktorých deti  už niekoľko krát  trpeli hladomorom, ale aj vtáky, medvede a aj ostatné zvieratá. Práve stovky vtákov mali krúžiť a škriekať pri sochách  severokórejského vodcu Kim Čong-ila tesne po jeho smrti. Medvede mali so slzami v očiach svoje potomstvo informovať o tejto udalosti a  dokonca namiesto každoročného zimného spánku sa mali s mladými  v hlbokom žiali prechádzať po lesoch.

Štátna a teda samozrejme že prokomunistická  tlačová agentúra KCNA   informovala o okolnostiach, ktoré mali sprevádzať úmrtie dlhoročného vodcu napríklad aj správou, že v druhom najväčšom meste krajiny - Hamhung prelietaval okolo sochy zosnulého severokórejského prezidenta Kim Ir-Sena  (otca Kim Čong-ila) veľký vták - žeriav mandžuský. Ten  sa následne  zniesol na neďaleký strom, aby v zármutku sklonil hlavu a odletel smerom k Pchjongjangu. Ďalším úkazom mala byť  udalosť odohrávajúca sa na zamrznutom sopečnom  "Nebeskom jazere" na neavyššej Severokórejskej hore Pektu. Tu mal za mimoriadneho hrmotu prasknúť ľad.

Ďalšia z legiend sa podľa oficiálneho životopisu Kim Čong-ila viaže k jeho narodeniu.  Severekórejskí životopisci uvádzajú, že tak isto nad posvätnou horou  Pektu  sa objavila dokonca dvojitá dúha. Táto mimoriadna udalosť  sa mala odohrať pri narodení Kima v Pektusane.

Na nezmysly robené napríklad pri návštevách komunistických funkcionárov z bývalého Sovietskeho zväzu si pamätáme aj u nás. Našťastie do takýchto  demagogických extrémov sa naša komunistická propaganda nedostala. Alebo sa dostať len nestihla?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign