Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Svetový deň utečencov - 20. jún

815

MVSR |MM|   Nová krajina, noví ľudia, nový život,... niekedy to nie je otázka voľby, ale nutnosť prežitia. Medzi nami žijú ľudia, ktorí museli náhle opustiť svoje domovy, rodinu, zázemie, prácu. Dňa 20.júna si každoročne pripomíname neľahký osud utečencov, ktorí  utiekli zo svojej krajiny pred prenasledovaním, vojnovým konfliktom, mučením a neľudským zaobchádzaním.

 Valné zhromaždenie OSN v roku 2000 vyhlásilo 20. jún za Svetový deň utečencov (World Refugee Day) a od tohto roku si pripomíname Svetový deň utečencov na celom svete.

 

 

Marginal

Slovenská katolícka charita

Solidarita a riadenie migračných tokov

 

 

 

 

 

 "Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre utečencov"
“Solidarita pri riadení migračných tokov”

Pri tejto príležitosti  mimovládne organizácie pracujúce s utečencami na území Slovenskej republiky  - Marginal, Slovenská humanitná rada, Slovenská katolícka charita a obec Rovné v spolupráci s Migračným úradom MV SR, Inštitútom pre medzikultúrny dialóg  a Nadáciou Milana Šimečku pripravili aktivity v rôznych mestách, ktoré Vám priblížia život utečencov na Slovensku. 

Senec, 17. jún

 • 18:00   Verejná diskusia s utečencami o ich každodennom živote na Slovensku spojená s ochutnávkou jedál, výstavou fotografií , maľovaním henou

Bratislava, 20. jún

 • 15:00   Priateľský futbalový zápas na Primaciálnom námestí - výber Slovenska verzus výber utečencov
 • 16:00   Dáždnikový pochod ulicami Starého mesta (začíname na Primaciálnom námestí)
 • 16:15   Kultúrny program (koncert, divadelné predstavenie, cirkus) a sprievodné akcie (stánky, ochutnávka jedál, prezentácie organizácií, maľovanie henou, tvorivý výtvarný workshop) na Hviezdoslavovom námestí
 • 18:30   Verejná diskusia k utečeneckej problematike v posluchárni VŠVU (Hviezdoslavovo nám.18)

Košice, 20. jún

 • 15:00   Dáždnikový pochod ulicami Starého mesta (začíname na Jesenského ulici)
 • 16:00   Verejná diskusia s utečencami o ich každodennom živote na Slovensku spojená s ochutnávkou jedál, výstavou fotografií, maľovaním henou v spolupráci s Kultúrnym centrom Košického samosprávneho kraja (Hlavná 48)

Žilina, 20. jún 2014

 • 15:00   Dáždnikový pochod (začíname na ulici D. Dlabača)
 • 16:00   Verejná diskusia s utečencami o ich každodennom živote na Slovensku spojená s ochutnávkou jedál a výstavou fotografií

Príďte s otvoreným dáždnikom v ruke -  symbolom prístrešia, ktorý v tento deň splní svoj účel aj keď neprší,  a vyjadrite tak svoju podporu utečencom žijúcim na Slovensku!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign