Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Suvereno nastavuje mládeži a ich vzorom tvrdé zrkadlo

815

GRAND STUDIO |MM| Suvereno pripravuje vydanie nového albumu a ako prvý singel ponúkol skladbu Osprostená mládež, ktorou vyvolal na sociálnych sieťach veľkú diskusiu. Mnohí mu pripomínajú jeho vlastnú kontroverznú minulosť, no on sám za ňou urobil hrubú čiaru ešte v Príbehu lotosového kvetu. „Presne tí, ktorým nakladá, budú na jeho koncerte skákať v prvom rade bez toho, aby si uvedomili, že je to o nich,“ zhodli sa ľudia vo viacerých komentoch. Väčšina reakcií sa s jeho názorom stotožňuje a podporu mu zdieľaním videa vyjadril aj slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatar. „Nový VIDEOKLIP od Suverena Osprostená mládež, dosť pravdivé na zamyslenie...,“ napísal útočník Detroitu Red Wings na svojej facebookovej stránke.

V skladbe, ani vo videu si Suvereno servítku pred ústa nedával. Ako priznal, využil všetky umelecké prostriedky k tomu, aby nekompromisne zobrazil morálny úpadok a dekadenciu spoločnosti, vrátane mediálneho sveta. Jedným dychom dodáva, že nič z tohto "divadelného predstavenia" okolo nás sa nedeje náhodou, ale súčasnosť je výsledkom zámerných ťahov ľudí, ktorým vyhovuje tento (bez)myšlienkový prúd mládeže, a v podstate celého ľudstva. „Chcem nastaviť zrkadlo a pootvoriť mladým ľuďom oči, aby som mnohých z nich vystavil konfrontácii s ich každodennou realitou a zároveň ich varoval pred nástrahami a manipuláciami dnešného mediálno-virtuálneho sveta. Preto ukazujem na konkrétne známe „osobnosti“, ktoré najviac vplývajú na mladých ľudí a „vedú“ ich do mentálneho bahna so zvrátenými hodnotami. Mnohé tieto zábery sú známe po celom svete, pýšia sa dokonca veľkou sledovanosťou a prispievajú tak k značnej retardácii populácie,“ vysvetlil Suvereno.

Hádzať špinu iba na mládež považuje Suvereno za scestný prístup. Problém vidí vo vzoroch, preto vyzval kompetentných s mocou ovplyvňovať verejnú mienku, aby sa k svoju privilégiu postavili zodpovedne a niesli následky za svoj vplyv. Z viacerých príkladov vybral situáciu, kedy mladý človek postrieľa spolužiakov v škole. Vinníkom je strelec, jeho rodičia a maximálne majiteľ zbrane. Takýto verdikt považuje za neprijateľný. „Úmyselne som vybral extrémny prípad, aby som poukázal na vplyv prostredia na psychiku človeka. Nasledovania mentálnych vzorcov a programov, ktoré pochádzajú z mediálnych zdrojov, filmov a videohier plných násilia, sa v týchto prípadoch zámerne opomínajú. Pravdepodobne pre to, že je to výnosný obchod a niekto nechce, aby ľudia vnímali tento "BIG PICTURE", a tak odpútava ich pozornosť od podstatných súvislostí,“ uviedol Suvereno.

Napriek nekompromisnému slovníku končí skladba pozitívnym posolstvom. Suvereno nechce hádzať a ani nehádže všetkých do rovnakého vreca. O to viac si dáva v záverečnom hovorenom epilógu záležať na príkladoch, ktoré svojim životom ukazujú jasné východisko. „Ich život je postavený na zdravých ľudských hodnotách, na vnímaní krásy a kvality - namiesto nafúknutých umelín, bublinových senzácií a gýču. Dokážu oceniť to dobré a prirodzené, ale dokážu povedať aj rázne nie plytkému, rýchlokvasenému, sebe a okoliu škodlivému. Lebo vedia, že čo dnes zasejú, to zajtra zožnú...,“ zdôraznil Suvereno.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Zdroj: GRAND STUDIO

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign