Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Súhrn informácií týkajúcich sa trasy Bratislava-Košice

RegioJet |MM|   Zrušení vlaků IC ZSSK nebude v žádném případě znamenat, že by RegioJet zůstal na trase Bratislava - Košice sám. Naopak, naprostá většina cestujících na této trase, přibližně 80 %, jezdí rychlíky ZSSK, ve kterých má na rozdíl od RegioJetu přibližně polovina zákazníků státem garantovanou možnost cestovat zdarma.
ZSSK zůstává na trhu v pozici výrazného dominanta a přímého konkurenta RegioJetu, který má výhodu, že jako jediný může nabídnout výrazné části zákazníků cestování zdarma.

Navíc na provoz rychlíků dostává ZSSK od státu dotace. RegioJet se aktuálně připravuje na navýšení kapacit svých spojů od ledna – a to až na 700 míst v každém vlaku tak, aby mezi Bratislavou a Košicemi nabídl více než dvojnásobnou kapacitu míst ve srovnání s tím, co dohromady nabízeli oba dopravci ve svých komerčních vlacích.

Budeme se také soustředit na to, abychom pro navýšenou kapacitu a celkově pro železnici získali dostatečný počet nových zákazníků. A to zejména z osobních automobilů, které představují hlavní zdroj, odkud mohou noví cestující na železnici přijít.

RegioJet od 13. 12. také výrazně posílí mezinárodní spoje mezi ČR a SR, zde jsou následující novinky:

  • Prodloužení vlakového spoje Praha – Žilina – Martin do Banské Bystrice a Zvolena (spoj zastaví také v Turčianských Teplicích, Sliači a Hronej Štubni).
  • Posílení spojů na trase Praha – Ostravsko – Žilina – Košice, kdy noční spoj bude provozován denně a na spojích bude nasazováno až 13 vozů s celkovou kapacitou kolem 700 cestujících.
  • Nasazení lůžkových a lehátkových vozů na noční spoje Praha – Košice a zpět s kompletním ubytovacím servisem. Tyto vozy budou dány do provozu v průběhu prosince – před vánočním obdobím.

 

Co se týče regionálních vlaků na trase Bratislava – Komárno, zde dochází zejména k dílčím posunům časů u některých vlaků – v reakci na požadavky cestujících a objednatele.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign