Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Sú situácie, kedy by som si želal, aby sa vývoj tak trochu zastavil... II.

Miloš MajkoDátum02. 09. 2012 20:11:30TémaEkonomika

Pravdepodobne všetci pravidelní čitatelia  SOL si všimli článok publikovaný pred rokom s názvom  "Sú situácie, kedy by som si želal, aby sa vývoj tak trochu zastavil...". Písal som v ňom o sústavne sa zväčšujúcich problémoch v spolunažívaní  majoritnej a minoritnej časti nášho obyvateľstva a vývoja, ktorý sa podľa mňa nezvratne posúva k vážnym problémom na obidvoch stranách. Už z nadpisu vyplýva, že aspoň spomalenie vývoja by pomohlo a snáď by konečne otvorilo oči všetkým po desaťročia za súčasný stav zodpovedným - najmä politikom. Postupne pod tento článok pridávam linky na iné médiá, ktoré rôznymi pohľadmi monitorujú danú problematiku.

Uplynul rok a situácia sa oproti tej  minulej výrazne zhoršila. A to nielen pri problematike spolunažívania majority s minoritou. Stále častejšie konflikty stále častejšie končiace prelievaním krvi až smrťou. Slovenskí Rómovia chcú protestovať pred parlamentom - majú problémy, stále viac rodín sa dostáva do situácie, že im finančné príjmy už nepostačujú ani na život od výplaty k výplate.

Zvyšujú sa ceny potravín - o ich výške polemizujú nielen spotrebitelia, ale vo výške nárastu cien nemajú jasno ani odborníci. Predstavitelia štátu zvyšujú dane, odvodové zaťaženie - spomínam si na predvolebnú rétoriku o vysokom odvodovom zaťažení a potrebe znížiť ho. Znižujú sa odpočítateľné položky z daňového základu, okliešťuje sa príjem rôznych dávok od štátu. Cena benzínu a nafty je na maximách existencie nielen novej, ale aj starej republiky. Kolabuje zdravotníctvo, o školstve sa dozvedáme iba ak pri vyratúvaní nových nákladov na žiakov, problémov a samozrejme dohadovaní sa, ktorý úradník  na ministerstve zase spackal tlač  ktorej knihy a knihy na ktoré predmety sú viac nedostatkovým tovarom ako toaleťák či mandarínky za socializmu.  Dozvedáme sa o ďalších prehajdákaných peniazoch, o ďalších garážových firmách ktoré vyhrali miliónové štátne zákazky, dozvedáme sa o ďalšom tunelovaní nášho spoločného. Jediné čo sme ešte nepočuli je, kto konečne za všetky tieto svinstvá ponesie osobnú zodpovednosť, prípadne kto z kompetentných zatrepotal nohami na niektorom z kandelábrov pouličného osvetlenia.

Skutočne by som chcel, aby sa vývoj v tomto likvidovaní samotnej podstaty fungovania štátu a teda nás všetkých tak trošku - aspoň spomalil.

Denne mi e-mailom chodia množstvá materiálov od rôznych aktivistov s nepochybne múdrymi názormi a nápadmi ako to všetko vyriešiť. A denne aj v diskusii tu na  SOL vidím, že to nie je o nápadoch, ale o tej smutne mlčiacej a trpiacej verejnosti, ktorá sa nevie dať dohromady ani v tom, čo sa jej bytostne dotýka. Každý má plnú hubu rečí v krčme, za klávesnicou počítača, no málokto je ochotný a schopný povedať - tak teda dosť ! - neuvedomujúc si, že raz to povedať bude musieť. Len to bude oveľa viac bolieť.

Nedávno sa mi do pošty dostalo video, ktoré si dovolím priložiť k tejto úvahe. Zaujímavé, že?

Na prvý pohľad to pôsobí jasne a zrozumitelne. Každé za má však aj svoje proti. Rozmýšlajúci človek ľahko to proti odhalí.

Problémom však je to, prečo kompetentní neriešia zúfalú situáciu štátu koncepčne, šetrením v štátnej sfére na výdavkoch samotného štátu, na výraznom obmedzení birokracie, na neefektívnych výdavkoch do vecí, ktoré štát fakt nepotrebuje, na odmenách a platoch vedení firiem, ktoré ich manažéri doviedli do hlbokých mínusov.

Namiesto šetrenia na verejnej správe a tých, ktorí do systému nedali nikdy nič a nič pre neho neurovili, na chrbát nakladajú tým, ktorí od štátu nedostávajú nič a práve naopak, svojou šikovnosťou, umom a prácou ako štát, tak život neproduktívneho množstva občanov financujú. Dokedy?

Ľudia si poradia. Možno práve tak, ako to opisuje autor listu vo videu. Aplikácia takéhoto konania však pre celú spoločnosť môže mať fatálne následky. Dokonca si dovolím povedať, že v prípade masového aplikovania návodu, môže štát skolabovať. 

Inak však otázka nestojí, ako - toto chcú politici?


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-09-2012 13:04:45
http://hnonline.sk/svet/c1-57692750-demonstranti-sa-v-spanielsku-dostali-do-stretov-s-policiou
anonym | 30-09-2012 09:50:12
Tie čísla sú kruté a bude ešte horšie. Akurát sa čudujem, že s tými faktami vyšla práve Európska komisia, veď si vlastne serú do vlastných úst. Vychádzajúc z toho, že poslaním Európskej komisie je brániť záujmy Európskej únie, má takmer exkluzívne právo navrhovať legislatívu, je považovaná za motor európskej integrácie, pre Radu ministrov a Európsky parlament pripravuje legislatívne návrhy, má kontrolnú a správnu úlohu, má na starosti prípravu spoločných politík, prípravu rozpočtu a jeho spravovanie, dohliada na rešpektovanie európskej legislatívy, v prípade jej porušovania môže členské štáty varovať alebo potrestať (zdroj: http://www.europskaunia.sk/europska_komisia) sa dá celkom jasne skonštatovať, že práve EK má zásluhu na tom, že Európa je v sračkách. Ak je situácia taká ako ju prezentujú, tak je to hlavne chyba EK, pretože zlyhali na viacerých frontoch, hlavne čo sa týka tvorby legislatívy a kontrolnej činnosti. Škoda že EK nenapísala kto za tým všetkým stojí. Alebo až takí sebakritickí nechceli byť? Barroso asi stratil poslednú štipku súdnosti.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-09-2012 00:16:54
Ludi zaujimaju telenovely, farmy a farmari. Zaujimaju ich nezmysly, ktorymi su systematicky krmeni, aby zabudli na to, v akych srackach sa krajina nachadza

a tu je realita:

http://finweb.hnonline.sk/c1-57676150-europania-maju-menej-penazi-chudoba-narasta

Priznajte sa, kto si ten clanok precita cely a kto mu porozumie tak, ako rozumie deju mexickej telenovely?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-09-2012 23:37:26
http://www.sme.sk/c/6550808/proti-tuskovej-vlade-demonstrovalo-vo-varsave-stotisic-ludi.html

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign