Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Stredoškoláci, ktorí cestujú so STUDENT AGENCY za štúdiom do zahraničia volia medzi hostiteľskými krajinami najčastejšie USA. Na zahraničnej strednej škole zostávajú až dva roky

STUDENT AGENCY |MM|


•       95 % študentov vycestuje na rok, 5 % si pobyt predĺži na dva roky

•       Medzi hostiteľskými krajinami vedú Spojené štáty americké, pri výbere krajiny v Európe je najväčší záujem o Veľkú Britániu, na druhom mieste sa drží Nemecko

•       Na štúdium strednej školy v zahraničí sa môžu prihlásiť záujemci až do polovice mája

Záujem o štúdium na zahraničnej strednej škole je medzi študentami čím ďalej väčší. Podľa prieskumu medzi našimi klientami, ktorí na študijný pobyt vycestovali, sú najväčšími výhodami osvojenie si cudzieho jazyka na úrovni rodeného hovoriaceho, poznanie odlišnej kultúry, ale aj osamostatnenie sa, iný pohľad na štúdium a prácu, početné medzinárodné kontakty a lepšie možnosti vstupu na zahraničné univerzity. Na štúdium strednej školy v zahraničí sa môžu záujemci prihlásiť až do polovice mája.

Na strednú školu do zahraničia odchádzajú najčastejšie študenti vo veku 15 – 18 rokov. „Najväčší záujem zaznamenávame u študentov gymnázií, prípadne škôl zameraných na jazyky. Jedným z hlavných kritérií je práve znalosť cudzieho jazyka, čo títo študenti dobre zvládajú. Zvyčajne platí, že gymnazisti majú aj väčší záujem študovať v zahraničí, pretože si uvedomujú, aký vplyv bude mať taká skúsenosť na ich budúci život,“ hovorí Naďa Málková, riaditeľka predaja jazykových a pracovných pobytov od STUDENT AGENCY.

Najobľúbenejšou destináciou sú pre študentov Spojené štáty americké. „Študentov máme po celej Amerike – na Aljaške, Floride, v Kalifornii alebo aj v Texase,“ uvádza Málková.

Čo sa týka ciest do USA, klienti volia radšej prístup, keď im agentúra zariadi všetko potrebné. Školu, ktorú klient bude navštevovať, pomáhajú vyberať priamo v mieste pobytu partnerské agentúry, s ktorými STUDENT AGENCY úzko spolupracuje. Tak je zaistené aj to, že škola bude čo najbližšie hostiteľskej rodiny, v ktorej študent počas celého pobytu býva.  „95 % klientov cestujúcich do USA volí túto možnosť, teda kultúrno-výmenný program, v ktorom si nevyberajú rodinu ani školu oni sami, ale v ktorom si naopak hostiteľská rodina vyberá ich a agentúra zaisťuje výber školy. Zvyšných 5 % klientov, ktorí chcú vycestovať za štúdiom do USA na viac akademicky zameraný program, má možnosť vybrať si z viac ako 300 často prestížnych inštitúcií po celej Amerike,“  dopĺňa Naďa Málková.

Pre štúdium na strednej škole sú však vhodné aj štáty ako Austrália alebo Nový Zéland, kam si môžu záujemcovia podávať prihlášky do 1. 5. 2017. „Stredné školy v Austrálii a na Novom Zélande sú veľmi kvalitné – obecne sú známe vysokou úrovňou vzdelania. Ak klient požaduje prestížnu školu s vysokou kvalitou výučby, štúdium v Austrálii a na Novom Zélande je pre neho to pravé,“ upresňuje Naďa Málková.

Možností, kam vycestovať za štúdiom, je viac. V Európe vedie Veľká Británia, ktorú si pre štúdium vyberie 40 % zo všetkých klientov, ktorí mieria na európsku strednú školu. Na druhej priečke sa, čo sa obľúbenosti týka, držia stredné školy v Nemecku. Stráviť rok alebo dva štúdiom v zahraničí však môžu stredoškoláci v štátoch, ako sú Francúzsko, Španielsko, Belgicko alebo Taliansko.

Najčastejšie klienti vycestujú na ročné študijné programy, môžu si ich však skrátiť na pol roka, alebo naopak predĺžiť na dva roky. Možnosti predĺženia pobytov využíva 5 % našich zákazníkov.

tredoškol


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
›REGISTROVANÍ NICKOM‹
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign