Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Stefanik Trail 2014

redakcia tlačové správyDátum17. 06. 2014 11:28:40TémaHaZZ
815

MVSR |MM| V piatok a v sobotu 13. a 14. júna 2014 sa pod mohylou M. R. Štefánika uskutočnil 2. ročník behu Stefanik Trail po hrebeni Malých Karpát – Štefánikovej magistrále. Podujatie na počesť životnej cesty a poslania Milana Rastislava Štefánika a pod záštitou Magistrátu hlavného mesta Bratislavy a Francúzskej ambasády privítalo 300 účastníkov z Maďarska, Poľska, Česka či z Francúzska. Najmladšej bežeckej súťaže „Ultra trail“ na Slovensku sa zúčastnili aj deviati príslušníci Hasičského a záchranného zboru (ďalej len „HaZZ“) z Bratislavy: Pavol Ollé, Martin Melek, Stanislav Stanislavský, Ľuboš Zemman, Juraj Šeďo, Ján Siman, Jozef Paluš, Michal Sírny a Martin Dinga. Hasičský a záchranný zbor reprezentovali na podujatí nielen súťažiaci hasiči, ale aj ochota a pomoc trnavských a bratislavských hasičov pri zabezpečení bezpečného priebehu celej súťaže.
Trasa behu Stefanik Trail má dĺžku 140 kilometrov a  výškové stúpanie 4954 metrov. Vedie z chaty Bradlo pod mohylou M.R. Štefánika až k jeho soche v Bratislave na námestí M.R. Štefánika.
Beh bol rozdelený do troch pretekov v kategóriách ULTRA JEDNOTLIVCI / ULTRA DVOJICE a ŠTAFETY. Súťažiaci štartovali z chaty Bradlo pod mohylou s cieľom na námestí M. R. Štefánika v Bratislave.
Družstvo siedmich hasičov získalo v kategórii ŠTAFETA výborné 3. miesto. V behu ULTRA JEDNOTLIVCI, v ktorom bežci museli zdolať 140 kilometrovú trasu, získal skvelé 12. miesto spomedzi 70 štartujúcich hasič Martin Dinga z Bratislavy.        
V cieli víťazov dekorovala praneter Milana Rastislava Štefánika, pani Tamara Dudášová, rodená Štefánikova.     

Zdroj: HaZZ


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign