Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Starý most sa opäť vysúva

Na Starom moste dnes pracovníci pracujú na ďalšom výsuve oceľovej konštrukcie. Začiatkom týždňa by sa tak mal Starý most predĺžiť o ďalších 30 metrov. Práce na Starom moste pokračujú aj napriek nepriaznivému počasiu.

Starý most sa opäť vysúva. Po vysunutí ďalších dvoch segmentov bude na petržalskej strane Dunaja vysunutých už 135 metrov oceľovej konštrukcie. „Práce na výsuve oceľovej konštrukcie Starého mosta pokračujú podľa plánu. Každých 15 až 20 dní sa vysúvajú až 2 segmenty mostovej oceľovej konštrukcie, pričom každá je 15 metrov dlhá,“ vysvetlila hlavná dopravná inžinierka Tatiana Kratochvílová. Pracovníci budú tento týždeň pokračovať aj v natieraní oceľovej konštrukcie zelenou farbou tak, ako o tom rozhodli v ankete Bratislavčania.

Okrem plánovaného výsuvu mostovej konštrukcie sa tento týždeň budú realizovať aj práce na chodníkoch v časti Bosákova – Jantárová. Na chodníkoch bude použitá dlažba s drážkami, ktorá uľahčí pohyb slabozrakým a zrakovo postihnutým. Na staromestskej strane pokračujú práce na demolácii chodníkov tak, aby mohli byť následne kladené nové dláždené chodníky. Vedenie mesta opäť upozorňuje na to, že vzhľadom na práce na chodníkoch na pravej strane Štúrovej ulice, je obmedzená priechodnosť chodníkov v smere z mesta k Dunaju. „V prípade prechodu cez Štúrovu preto odporúčame využiť chodníky na ľavej strane,“ upozornila Kratochvílová. Chodníky na oboch stranách Štúrovej ulice by mali byť hotové do konca júna. Okrem prác na chodníkoch na Štúrovej ulici pokračuje aj rekonštrukcia vodovodov na Šafárikovom námestí.

Práce čiastočne komplikuje počasie  - týka sa to prác na jednotlivých pilieroch Starého mosta. Vzhľadom na zvýšenú hladinu Dunaja, ktorá cez víkend dosiahla pri Starom moste výšku viac ako 6 metrov, boli čiastočne zaplavené základy pilierov. Hladina Dunaja však už začala klesať, preto bude možné pokračovať v prácach aj na pilieroch, ktoré sa budú tento týždeň po vysokej vode čistiť.

Bratislavská samospráva v roku 2013 pristúpila k realizácii jedného zo strategických dopravných projektov, ktorý v sebe zahŕňa rekonštrukciu Starého mosta a vybudovanie I. etapy nosného systému mestskej hromadnej dopravy do Petržalky. Najväčšia mestská časť slovenskej metropoly by tak mala byť zapojená do siete mestských električkových tratí. Dostavba Starého mosta a vybudovanie I. etapy nosného systému MHD do Petržalky je prioritou roku 2015.

 

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign