Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Starý most sa montuje už aj na staromestskej strane

Oceľová konštrukcia nového Starého mosta sa už nebude vysúvať iba z petržalskej strany. Práce na mostnej konštrukcii sa presunuli aj na staromestskú stranu. Na ľavom brehu Dunaja sa aktuálne montuje 30 metrový segment oceľovej konštrukcie. Postup prác na Starom moste zhodnotila hlavná dopravná inžinierka mesta Tatiana Kratochvílová.

Práce na Starom moste pokračujú. Pôvodne sme mali v polovici augusta vysúvať oceľovú konštrukciu z petržalskej strany Dunaja. Postup prác sme však zmenili z dôvodu deformácie ohrázky spôsobenej vyššou hladinou Dunaja pri mikropilotáži. Deformáciu sme odstránili a pracujeme na začatí betonážnych prác, následne budeme pokračovať výsuvom konštrukcie na zadunajskej strane nábrežia. Finálny termín dokončenia projektu nie je ohrozený. Z tohto dôvodu sa montuje teraz úsek oceľovej konštrukcie aj na staromestskej strane,"  vysvetlila hlavná dopravná inžinierka.

Po zabetónovaní piliera sa na petržalskej strane vysunie až 70 m oceľovej konštrukcie. Spoločne so staromestskou časťou mosta tak bude mať už takmer 300 m z projektovaných 460 m.

„Pre ukončenie prác na petržalskej strane nám ešte chýba položiť približne 150 metrov električkovej trate. Finišovať budeme v priebehu októbra prácami na vyhýbkach a položením koľajníc na mostných objektoch. Pri prácach v Petržalke už nie sú naplánované žiadne dopravné obmedzenia," dodala T. Kratochvílová.

Na Štúrovej ulici pokračujú práce na električkovom triangli a pokládke chodníkov pred univerzitou. Po stavebných úpravách bude môcť električka z Jesenského ulice odbočiť vľavo na Kamenné námestie a aj vpravo na Štúrovu ulicu. Rovnako bude môcť električka pokračovať v smere z Kamenného námestia nielen na Štúrovu ulicu, ale aj na Jesenského ulicu. Obojsmerná prevádzka významne zdynamizuje dopravné prepojenia z centra cez Starý most do najväčšej mestskej časti Petržalka.

Bratislavská samospráva začala v roku 2013 realizovať jeden zo strategických dopravných projektov, ktorý v sebe zahŕňa okrem iného rekonštrukciu Starého mosta a vybudovanie I. etapy nosného systému mestskej hromadnej dopravy do Petržalky. Najväčšia mestská časť slovenskej metropoly by tak mala byť zapojená do siete mestských električkových tratí a novoskonštruovaný most by mal slúžiť nielen verejnej doprave, ale aj cyklistom a chodcom.

zdroj: www.bratislava.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign