Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Slovenská polícia sa tento týždeň zúčastňuje medzinárodnej operácie DARIF

815

Prezídium PZSR |MM|  Počas tohto týždňa (21. - 25. 07. 2014) sa zúčastňujú policajti poriečneho oddelenia (mjr. JUDr. Turiak a ppráp. Mgr. Kocmál) 2. spoločnej operácie k projektu DARIF-„Danube River Forum“. Tento rok sa stretnutie koná v maďarskom meste Moháč za účasti expertov z rôznych krajín Európskej únie, a to Rakúska, Bulharska, Chorvátska, Nemecka, Maďarska, Rumunska, Srbska, Moldavska, Ukrajiny, INTERPOLU-u, EUROPOL-u, EUBAM-u a FRONTEX-u.

         Cieľom projektu DARIF je zlepšiť bezpečnosť a ochranu rieky Dunaj. Pre riadenie 2. spoločnej operácie bolo v prístave Moháč vytvorené dočasné koordinačné centrum. Hlavným zámerom spoločnej operácie DARIF je okrem samotnej kontroly, ktorá prebieha na rieke Dunaj v každej zo zúčastnených krajín, najmä zlepšenie a posilnenie bezpečnosti medzi jednotlivými krajinami, cez ktoré táto rieka preteká.Samozrejmosťou je zlepšenie a zefektívnenie výmeny informácií ku ktorej prispieva aj účasť zástupcov INTERPOL-u.

     Zúčastnené krajiny sa zhodli, že realizácia spoločných operácií v rámci projektu DARIF prispieva k lepšej a efektívnejšej spolupráci k zabezpečeniu prosperujúcej a bezpečnej lodnej dopravy a zabráneniu cezhraničnej trestnej činnosti v rámci Dunajského regiónu. Nemenej dôležitou súčasťou spolupráce je aj koordinácia týkajúca sa hraničnej, riečnej, colnej kontroly alebo spolupráca v prípade rôznych prírodných katastrof.

         Z dočasného koordinačného centra v Moháči zástupcovia zúčastnených krajín riadia zvýšené kontroly na ich vlastnom úseku rieky Dunaj za využitia príslušných orgánov jednotlivých zúčastnených členských štátov. Slovenská časť operácie na rieke Dunaj sa uskutočnuje v dňoch 22. – 24. 07. 2014 na riečnom kilometri 1794 – 1880 za účasti policajtov poriečneho oddelenia odboru poriadkovej polície Prezídia Policajného zboru, pracovníkov Dopravného úradu a pracovníkov Colného úradu v Bratislave.

     Z priebežných výsledkov je možné spomenúť 45 zadržaných utečencov v Rumunsku, 3000 litrov nelegálne prepravovaného alkoholu na Ukrajine, 3000 kg nelegálne prepravovanej nafty v Srbsku, 2 kg marihuany v Rakúsku. Na slovenskom úseku Dunaja bola na požiadanie zástupcov maďarskej strany, INTERPOL-u a EUROPOL-u, vykonaná kontrola osôb podozrivých zo závažnej trestnej činnosti. Získané informácie boli poskytnuté pre ďalšie vyšetrovanie.Termín konečného vyhodnotenie výsledkov spoločných operácií a spolupráce členov projektu DARIF je rok 2015.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Prezídium PZSR
815
Autor: Prezídium PZSR
815
Autor: Prezídium PZSR


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign