Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Slovak Lines uviedol nové najmodernejšie autobusy.

815

Významné osobnosti propagujú Slovensko na linke Bratislava-Viedeň

Slovak Lines  |MM|   Overený slovenský dopravca Slovak Lines predstavil novú flotilu autobusov pre cestujúcich do Viedne či na letisko Schwechat. Prinášajú mnohé vylepšenia vrátane interaktívnych obrazoviek zabudovaných do každého sedadla. Každý spomedzi autobusov nesie meno a podobizeň historicky významnej slovenskej osobnosti, ktorá tak buduje dobré meno našej krajiny v zahraničí.

Cestujúci využívajúci linku Bratislava-Viedeň od Slovak Lines sa v týchto dňoch dočkajú dôležitej novinky. Dopravca nasadzuje nové najmodernejšie autobusy s vysokou mierou komfortu a inováciami.

„Každý autobus má unikátny dizajn, vďaka ktorému budú Slovensko aj v zahraničí reprezentovať naše historicky významné osobnosti,“popisuje generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Ide o Ondreja Nepelu, Vladimíra Dzurillu, Eugena Suchoňa, Milana Rastislava Štefánika, Štefana Baniča, Martina Benku a Aurela Stodolu.

Autobusy dnes na tlačovej konferencii slávnostne pokrstili rodinní príslušníci a blízke osoby slávnych Slovákov – pani Tamara Dudášová, praneter M. R. Štefánika, pani Hilda Múdra, trénerka a „druhá mama“ krasokorčuliara Ondreja Nepelu, manželka hokejistu Vladimíra Dzurillu, pani Zlatica Dzurillová a dcéra hudobného skladateľa Eugena Suchoňa, pani Danica Štilichová.

Najrýchlejší internet aj luxusné sedenie

Nový autobus vo farbách overeného slovenského dopravcu má 54 miest na sedenie a 10 miest na státie. Všetky sedadlá sú vybavené multimediálnym zábavným systémom Funtoro s možnosťou výberu filmov, hudby, rádia, kamery on-line či množstva užitočných informácii.

Každá obrazovka má USB port pre nabíjanie telefónov a menších tabletov. K nabíjaniu notebookov či väčších zariadení slúži zásuvka na 220V na bočnej stene v každom rade sedadiel. V celom autobuse je Wi-Fi pripojenie s najrýchlejším internetom na Slovensku – až do 100 Mbit/s.

Ďalšie výhody nových autobusov Neoplan Jetliner C:

·         Sedadlá majú polohovateľnú chrbtovú, bočnú lakťovú opierku a vysúvateľné kožené opierky hlavy so sklápacími bokmi pre pohodlné držanie hlavy

·         20 sedadiel od toalety smerom dozadu má nadštandardný priestor pre nohy, aby mali úplný komfort aj tí najvyšší cestujúci alebo rodičia s deťmi

·         V autobuse je k dispozícii toaleta aj stojan s chladenou vodou na pitie

·         Svoju príručnú batožinu si môžete vziať do autobusu, podobne ako v lietadle, a bezpečne si ju uložiť na určené miesto pod svoje sedadlo

„Bez pochýb môžeme povedať, že ide o najluxusnejšie vybavený linkový autobus na Slovensku,“zdôrazňuje Pavel Pospíšil, vedúci predaja autobusov pre ČR a SR spoločnosti MAN Truck & Bus.

Bezplatné občerstvenie a slovenská minerálka

„Pre spríjemnenie cesty majú naši cestujúci v autobusoch k dispozícii drobné občerstvenie,“vysvetľuje Peter Sádovský. Slovak Lines spolupracuje s renomovanými dodávateľmi kvalitných slovenských výrobkov. Ide o tyčinky Gerlašky, Krivánky alebo Cereálky z domácej Pečivárne Liptovský Hrádok. O pitný režim cestujúcich sa stará firma Slovenské pramene a žriedla, ktorá dodáva pramenitú vodu Zlatá studňa.

Každý deň premáva na linke Bratislava - Viedeň 23 spojov Slovak Lines v každom smere. Lístky sú dostupné už od jedného eura, za bežné cestovné sa platí 5 eur. Už od jesene minulého roka môžete cestovať bez vytlačeného lístka. Pri nástupe do autobusu stačí ukázať QR kód alebo číslo lístka v smartfóne či tablete.

 


Slovak Linespatrí k najvýznamnejším poskytovateľom verejnej autobusovej dopravy na Slovensku. Zabezpečuje pravidelnú dopravu (prímestskú, diaľkovú, medzinárodnú), zájazdovú a osobitnú dopravu. Slovak Lines je členom medzinárodného združenia dopravcov Eurolines, ktoré spája viac ako 30 európskych autobusových dopravcov.Slovak Lines (predtým pôsobiaci pod názvom SAD Bratislava) prevádzkuje autobusovú linku Bratislava - Viedeň už vyše 50 rokov.

MAN Group, jeden z najväčších európskych hráčov v odvetví dopravného inžinierstva, dosiahla v roku 2012 obrat 15,8 miliárd eur. Je výrobcom a dodávateľom nákladných vozidiel, autobusov, vznetových motorov, turbo techniky i špeciálnych prevodových zariadení. Spoločnosť MAN zamestnáva celosvetovo 54 300 pracovníkov. Na trhoch, kam dodáva svoje produkty, dlhodobo zastáva vedúce pozície.

Slovenské pramene a žriedla, jeden z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov na Slovensku. Popri vlastných značkách vyrába aj nápoje pre maloobchodné aj veľkoobchodné reťazce. V piatich výrobných závodoch zamestnáva do 400 ľudí. Ročný predaj dosahuje okolo 40 miliónov eur. Výrobný sortiment spoločnosti tvorí viac ako 100 druhov výrobkov. Vo svojom produktovom portfóliu má neochutené či ochutené minerálne a pramenité vody, ochutené nealkoholické nápoje a sirupy.

Pečivárne Liptovský Hrádok, slovenský výrobca, ktorý produkuje širokú paletu sladkých sušienok a oblátok v tradičných receptúrach  a kvalite .  Významné miesto vo výrobnom programe spoločnosti  tvorí výroba  DIA výrobkov z  rady DIABETA , výrobkov  z rady CELIHOPE, ktoré sú určené pre ľudí trpiacich celiakiou. V súčasnosti sú veľmi  populárne medzi zákazníkmi celozrnné výrobky z rady Nature Line, ako sú celozrnné sušienky Brusienky, Vanesky, CHIA sušienky či Cerealka.


Fotogaléria k článku:

815
Autor: Slovak Lines
815
Autor: Slovak Lines

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign