Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"Sloboda stojí za to..." - odkaz, ktorý je potrebné zopakovať... - (videorozhovor s Jánom Budajom)

Miloš MajkoDátum17. 11. 2010 23:50:32Téma17. november 1989

17. november je dátumom, ktorého podstatu každým rokom chápe stále menej a menej mladých ľudí. Väčšina z nás si už zvykla na slobodu vyjadrovania sa, na možnosti dané slobodným cestovaním, ba dokonca slobodným rozhodovaním sa, kde chce človek žiť a pracovať. Nové možnosti otvorené nám všetkým udalosťami ´89 roku mladí ľudia vnímajú ako samozrejmosť. A to, čo tejto samozrejmosti predchádzalo, je bežnými každodennými problémami odsúvané do minulosti. I dnes však hovorím - nezabúdajme! Pamätať je našou povinnosťou voči ďalším generáciám. V súvislosti s dnešným dňom si dovolím pripomenúť minuloročný materiál, ktorý sme našim čitateľom priniesli - rozhovor s jedným z hlavných protagonistov revolúcie a tvorcom súčasnej slobody Jánom Budajom. "Sloboda stojí za to..." - videorozhovor s Jánom Budajom http://www.seredonline.sk/index.php?sekcia=clanky&hladaj=J%E1n+Budaj


Fotogaléria k článku:

 Venovanie našim čitateľom od Jána Budaja.
Popis: Venovanie našim čitateľom od Jána Budaja.

 Odkaz Jána Budaja je určený hlavne tým najmladším. Tým, ktorí už skutočne nebudú vedieť, čo slovo totalita reálne znamenalo. - "Sloboda stojí za to..."
Popis: Odkaz Jána Budaja je určený hlavne tým najmladším. Tým, ktorí už skutočne nebudú vedieť, čo slovo totalita reálne znamenalo. - "Sloboda stojí za to..."

Zobraziť všetky fotografie


Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
anonym | 19-11-2010 20:12:33
Politika je riadená ľuďmi v pozadí, ktorí určujú jej smerovanie. Politici sú iba figúrky. Tak je to prakticky na celom svete. Ako to funguje konkrétne na Slovensku? www.magnificat.sk/nd/clanky/modrahra.pdf
Ľubomír Veselický | 19-11-2010 18:59:32
Vidím, že nadšenie z nových časov rapídne upadá? Iba premierka urobila povinný tanček obzretím sa za dvadsaťjedenročnou minulosťou. Inak jasot a bujará radosť zo slobody sa výrazne nekonala. V roku 1969 vyšiel v tlači kreslený vtip (myslím od Vaneka). Kľačiaci muž vyslovil želanie: Bože, daj, aby tých ďalších 20 rokov ubehlo rýchlo. Stalo sa. Ak to takto pôjde ďalej, možno sa o 20 rokov koleso dejín znovu vážne pootočí. Ktovie?
anonym | 18-11-2010 18:51:02
Takúto formu demokracie si asi nikto neželal, ani J.Budaj. Komunisti nás viedli do prdele 40 rokov, ponovembroví politickí zločinci, tzv. demokrati našli skratku. Oproti tomu čo tu postvárali politici za posledných 21 rokov, sú komunisti obyčajní amatéri.
anonym | 18-11-2010 18:00:34
Bravo súhlasím s vami na deň boja za demokraciu a slobodu treba zabudnúť a nespomenúť si viac na nič.Keby som bol ja prezidentom okamžite tento blbý sviatok zruším a hotovo. *loony*
anonym | 18-11-2010 16:46:45
17november nám priniesol drogy,zločin,násilie,prostitutky.Smrt kapitalizmu.
Pre anonym | 18-11-2010 10:46:18
*yes* oslavovať môže len tých 10% hore.Ja osobne nemám čo oslavovať.
anonym | 18-11-2010 10:00:14
Ja 17 november beriem ako zbytočný sviatok a vymyslení vládou,parlamentom a prezidentom.Nepracuje sa okej ale načo si máme spomínať na deň boja za demokraciu a slobodu? Určite ma teraz budete všetci poodsudzovať ale ja to tak beriem a basta.

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign