Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Škoda za 1,08 mil. eur

Prezídium PZSR |MM|   Z pokračujúceho zločinu neodvedenia dane a poistného, pokračujúceho zločinu skrátenia dane spáchané formou spolupáchateľstva  obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry šesť osôb.

     V období od februára 2011 do augusta 2011, na území Slovenskej republiky s väzbami na územie Českej republiky, mali páchať rozsiahlu ekonomickú trestnú činnosť daňového charakteru.

     Obvinení mali zabezpečovať a obstarávať daňové doklady ako objednávky, zmluvy, faktúry, dodacie listy, príjmové a výdavkové doklady, prevodné príkazy, doklady o preprave, deklarujúce fiktívne uskutočnenie obchodu s plastovými oknami, technológie spaľovacích kotlov a multimediálnych sád na rekreačné plavidlá.

     Účelovo mali takto v karuselovom reťazci vytvoriť sieť najmenej 7 obchodných spoločností so sídlom na území Slovenskej republiky a Českej republiky.

      Nateraz je preukázané, že obvinení neoprávneným uplatnením nadmerných odpočtov za uvedené obdobie, a neoprávneným odpočítaním DPH, mali spôsobiť škodu štátnemu rozpočtu v zastúpení Daňového úradu Bratislava vo výške najmenej 1,08 mil. eur, z čoho uplatnené nadmerné odpočty boli vyplatené.

     Na základe dodaných potrebných podkladov Národnej jednotky finančnej polície, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry zaistil nárok poškodeného Slovenskej republiky na náhradu škody, spôsobenej stíhaným trestným činom, na majetku a majetkových právach obchodnej spoločnosti a zakázal so zaisteným majetkom nakladať .

     Obvineným v prípade dokázania viny hrozí za pokračujúci zločin neodvedenia dane  a poistného, pokračujúci zločin skrátenia dane spáchané formou spolupáchateľstva 7 až 12 rokov odňatia slobody.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign