Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Samospráva, diabolsky premyslený systém odstraňovania zákonnosti.

Juraj KuklaDátum14. 11. 2012 21:16:52TémaBlog Juraja Kuklu
666

Blog Juraja  Kuklu z Brunoviec   |     Po minulom incidente starostky a úradníčky o ktorom som tu informoval, po útoku verejných činiteľov, poslancov OZ Brunovce Šutovského a Pisaru, ktorý zaútočil na kameru s videozáznamom zasadania, sa 7.11.1012 konalo ďalšie zasadanie OZ Brunovce. Brunovčania, až na výnimky, boli, ako vždy, schovaní za bránami svojich domov: „Nás sa zasadanie, samospráva, dane, úvery, kolabujúca kanalizácia, atď. vôbec netýka!“ Prišli preto cudzí občania, ktorí sa na to nemôžu dívať, tri televízie a zástupcovia ZOMOS-u. Pozvaní boli aj niektorí poslanci NR SR, aby videli na vlastné oči, čo znamená samospráva po slovensky, no zatiaľ sa ospravedlnili. Zrejme až v ďalšom kole.

Starostka Júlia Masárová so svojou aroganciou excelovala hneď od začiatku, keď sa pokúšala vyhodiť z verejného zasadania médiá a do programu zasadania zámerne nezaradila diskusiu, ktorú pred voľbami tak vehementne propagovala. Zrejme chcela takto zaručiť „samosprávnu demokraciu pre podaných“, aby sa k ničomu nemohli vyjadriť. Pre to sme pred zasadaním znova požiadali písomne:

 

Žiadame poslancov OZ Brunovce, aby zaradili do programu zasadania OZ Brunovce dňa 7.11.2012 diskusiu, nakoľko na poslednom OZ bola diskusia uvedená v programe zasadania, no starostka ju znemožnila!

Žiadame, aby bolo umožnené občanom vyjadriť sa v diskusii k týmto závažným témam:

1. Nepravdivá zápisnice zo zasadania OZ Brunovce z 5.10.2012,

incident verejných činiteľov proti občanom

zneužívanie podpisov občanov na prezenčnej listine zo zasadania OZ 5.10.2012 starostkou obce.

2. Dlhodobá neúčasť zástupkyne starostky na zasadaniach OZ Brunovce

3. Odovzdávame stanovisko k správe hlavného kontrolóra obce.

Žiadame toto stanovisko prečítať pri prejednávaní správy hlavného kontrolóra.

4. Nefunkčnosť kanalizácie a platby za kanalizáciu.

5. Problémy občanov s prevádzkou autoservisu poslanca OZ Brunovce J. Šutovského.

Ako boli tieto veci zodpovedané, ako sa kto správal, ako kto klamal, ako sa starostka správala k občanom, ako rátala sekundy diskusie, ako sa napajedil hlavný kontrolór, ktorý chcel podávať trestné oznámenie za vyjadrenie k jeho správe, aká odbornosť vládne v tejto samospráve? Posúďte to sami, tu sú príspevky televízií.

http://www.ta3.com/clanok/1009210/brunovcania-sanuju-dlh-len-dalsim-dlhom.html

 

http://www.stv.sk/online/archiv/regionalny-dennik?date=2012-11-12&id=51150

(tretí príspevok 5,49 min )

 

Autentická nahrávka celého zasadania od redaktora internetovej televízie reportér 24 je tu:

http://www.reporter24.sk/clanky/v-brunovciach-oz-zasadalo-pod-dohladom-medii-a-aktivistov?fb_action_ids=564947393530666&fb_action_types=og.likes&fb_ref=like&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582ň

K pár veciam, ktoré sú meritom Brunovskej „katastrofy pod názvom samospráva“, sa vyjadrím.

1.Prvá vec, plat starostky Masárovej. Tá stojí občanov Brunoviec mesačne 1700 eur, lebo poslanci ju už druhý rok štedro odmeňujú za jej prácu zvýšením platu o 30 %. Celkove nás tento úrad stojí okolo 3 000 Eur mesačne.

2. Hlavný kontrolór, resp. „nekontrolór“, obce p.Majerník sa priamo pred celým štátom priznal, že nevie kde je pol druha milióna korún, ktoré zaplatili obci podnikatelia, ktorí kúpili skrachované obecné nájomné byty postavené na ukradnutých pozemkoch občanov.

3. Poslanci sumu 1,5 milióna korún, plus 80 tisíc za zbytočnú dražbu založeného obecného majetku, „odhailovali“ na hlavy občanov, daňových poplatníkov obce, a ešte im schválili zvýšenie daní.

4. Poslanci riešia dlh dlhom bez jediného slova, so sklopenou hlavou na návrh starostky, bez stanoviska hlavného kontrolóra. Zaťažili občanov schválením ďalšieho úveru vo výške 16 tisíc eur.

5. Poslanci nechávajú starostku Masárovú meniť rozpočet svojvoľne, protizákonne, ako trhací kalendár. Poslanci asi nevedia a nechcú vedieť, a niektorí hovoria len na to aby hovorili, iní sa vyhrážajú, aby zastrašili.

Život v tomto štáte je zlý, neznesiteľný. Dnes sa každý stará len o seba a ide kto z koho. Občan vôbec nemyslí na to, že každý z nás je ohrozený svojvôľou, beztrestnosťou nielen štátnych papalášov, ale najme tzv. „samosprávami“ s obrovskými kompetenciami, ktoré doja nevedomých ľudí ako stádo oviec a ženú do „prúseru“ ako stádo baranov.

Túto samosprávu pred rokmi rafinovane uvalili na občanov mocipáni, ako svoju predĺženú ruku, resp. predĺžené práčky verejných financií, kde sa ešte stále dá v pohode kradnúť. Pokojne na to využili ambície aj rôznych hlupákov, zlodejov, skrachovaných ľudí, ktorí by sa nikde inde neuplatnili. Ich útočisko, kde môže sedieť na tróne za obrovský plat aj nevzdelaný a bezcharakterný človek, sa stalo miesto starostu. Starostu môže v tomto štáte vykonávať dokonca aj odsúdený starosta, ktorý predtým stratil mandát. Nepotrebuje ani výpis z registra trestov, stačí mu, aby mal občiansky preukaz a žiadny z vladárov sa tomu ani nečuduje!

Urobili z nich bohov, dávajú im kráľovské platy, moc a nekontrolovateľne im dávajú „zlíznuť“ smotanu z verejných financií, získaných na zbedačených občanoch, dôchodcoch, padajúcich na hubu. Odborne tomu rôzni mudrlanti ešte stále hovoria samospráva.

V skutočnosti to nie je nič iné, ako obdoba feudálneho systému, antidemokratický diabolský režim, založený na tom, že na jedného platia všetky zákony, sankcie a na miestneho boha, starostu a spol., neplatí nič, ani zodpovednosť, ani zákony a občania sa musia na to verejne prizerať a báť sa prehovoriť.

Z dlhoročnej praxe a z práce v ZOMOS-e , pôsobením po celej republike viem, že v mnohých obciach ide o úplne despotické odstraňovanie zákonnosti, pomsty nepohodlným občanom. Denne to vidíme aj v médiách. Väčšinou sa to celé točí okolo toho, ako rozkradnúť obec, aký najväčší plat si dá schváliť miestny diktátor, aké výhody za to vytvorí svojim prisluhovačom a ako bude zastrašovať a škodiť nepohodlným. Končí to krachom obce.

Občanovi sa klaňajú len pred voľbami, keď ho opíjajú rožkom. Hlúpi občan si potom v pohode zvolí aj toho najhoršieho človeka, potom potichu, so strachom nadáva zamknutý za bránou domu a neodváži sa pozrieť ani na zasadanie, na správanie sa svojich vyvolených, aby si ho náhodou nevšimli.

ZOMOS i médiá budú túto samosprávu podrobne sledovať.

Juraj Kukla člen správnej rady ZOMOS

- - -

Poznámka redakcie: V blogu jeho autor vyjadril svoje názory, ktoré nemusia korešpondovať s názormi vedenia či ostatných  tvorcov  novín.

 

 


Fotogaléria k článku:

666
Autor: Juraj Kukla
666
Autor: Juraj Kukla
666
Autor: Juraj Kukla

Zobraziť všetky fotografie
666
Autor: Juraj Kukla
666
Autor: Juraj Kukla

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Juraj | 15-11-2012 22:01:47
Tu "pokulháva" elementátna zákonnosť, zdravý rozum a vyhráva arogancia, anarchia a teror proti všetkým nepohodlným občanom ktorý sa nechcú podvoliť nezákonnostiam. A to už dlhé roky, čím ďalej tým viac a obdobne v každej druhej obci, len všade sa nenájde "somár ako ja" , ktorý sa odváži prehovoriť. A že neprišiel ani jediný poslanec, ani asistent, je zle, mám pocit, že pre nich už vôbec nič neznamenáme, a bolo to tak dobre zorganizované a oznámené! , Mali sme až tri televízie, STV TA3 a reportér 24 to dal v plnom znení. Poslanci by videli na vlastné oči "otvorenie samosprávnej žumpy" mohli sa aj pýtať priamo pred kamerami , lebo poslanec NRSR musí dostať slovo a možno by sa konečne začali zaoberať aj s touto témou, lebo inak je to cesta do pekla a ľudia úplne stratia záujem bojovať za základné práva a slobody v tomto totalitnom štáte. A len sa bude ďalej vykrikovať, že občania nemajú záujem, nekonajú, prečo sa nepostavia!? No pre toto, lebo nemajú v ničom oporu nemajú oporu v zákonoch, nemajú sa koho chytiť a čaká ich prenasledovanie.
anonym | 15-11-2012 08:58:08
robotník ked v práci pochybí má okamžitú výpoved a títo moci páni môžu robiť čo chcú, keďže sú zákony šité pre nich, aby si robili čo chceli a boli nepostihnuteľní. ZOMOS vyvíja veľké aktivity a poukazuje na korupciu v samospráve, ktorá je veľmi veľká, tam miznú miliony eur. V prípade, že ZOMOS nepochodí u našich moci pánov v parlamente treba sa obrátiť na medzinárodný súd a poukázať na korupciu v samospráve.
Podobný prípad je aj v šoporni.
Juraj | 15-11-2012 08:24:44
Dereše nemáme,no horšie že nemáme ani ridny vykonateľný zákon o obecnom zridení, ktorý by posihoval aspoň nejhrubšie porušenia zákona, npr. keď srosta ignoruje poslancami schválený rozpočet a rozkráda ho podľa svojej ľubovôle. Pre čo? Tu ich tak môže poprosiť pán prokurátor a doporučiť "aby boli dobrí"a keď dobrí nebudú , nič sa im nestane. Takto to majú v tomto štáte mocipáni perfektne úpre seba vymyslené.
senior | 15-11-2012 05:32:14
Na dereš s nimi.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign