Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Robia si politici z obyčajných ľudí vo veci pomoci Grécku srandu ?

Miloš MajkoDátum26. 08. 2013 23:13:18TémaEkonomika

Atény |  Pomaličky, ale isto začína byť verejnosť aj našej krajiny pripravená na to, že Grécko bude potrebovať ďalších 10 miliard Eur pôžičky. Áno, nemá sa jednať o žart, ale tvrdú skutočnosť, na ktorú upozornil minister financií J.Sturnaras - uviedol denník PRETOTHEMA. Pripomeňme si, že iba v nedávnej minulosti táto krajina od Európskej únie a Medzinárodného menového fondu získala už dva balíky finančnej pomoci a to v celkovej sume neuveriteľných 240 miliard Eur.

Počas niekoľkých posledných rokov sme nielen upozorňovali na nevypočítateľnosť gréckej ekonomiky, ale následne po poskytnutí pomoci sme prinášali predbežné informácie o živote niektorých občanov tejto krajiny, pre ktorých označenie "prasa v žite" stále nedostatočne vystihuje realitu, na ktorú si v minulosti zvykli. Aj niekoľko platov zo štátnych inštitúcií a popri tom podnikanie, poberanie dôchodkov na príbuzných mŕtvych aj desať rokov, či nezmyselné dobre štátom platené funkcie pri ešte nezmyselnejších činnostiach vytvorených pre známych známych.

Zaujalo aj prevalenie sa káuz týkajúcich sa výstavby moderných závodísk či nákup vojenskej techniky za stá milióny Eur.

Každý slušný človek sa čudoval, prečo politici, ktorí túto spúšť v krajine dopustili nesedia v base, ale majú šancu krajinu riadiť ďalej. Takýchto anomálií je však v poslednej dobe okolo nás hodne. A dokedy sa budeme dozvedať o nových? Nuž, asi dovtedy pokým v krajinách ako je Slovensko obyčajný človek bude mať čo jesť a nebude bývať na ulici, kde na rozdiel od Grécka nachádzajúceho sa v mierne klimatickom pásme na Slovensku jednoducho v zime zmrzne.

Ťažko hovoriť čo je dobré a zlé, tam kde je vhodné hovoriť o zlom až najhoršom. Euro ako mena bolo v eurozóne zachované, otázkou zostáva či cena za to zaplatená všetkými občanmi je adekvátna. Už niekoľko krát sme z úst politikov počuli, že Grécko ďalšiu podporu potrebovať nebude, bude šetriť, štát sa uskromní a ľudia sa začnú mať lepšie. Nejako sa však dozvedáme, že štát sa už uskromňovať nechce, krajina nešetrí, mnohí politici svoje miliónové úspory previedli mimo krajinu a Grécko ďalšiu pomoc potrebuje. Máme to brať ako prekvapenie? Alebo jednoducho podvod na obyčajného človeka servírovaný systematicky a po kvapkách?

Perličkou snáď je už len poznámka, že veritelia pri poskytnutí týchto desiatich miliard pomoci si ďalšie požiadavky na krajinu a podmienky klásť nebudú. Toto si už myslím žiaden komentár nevyžaduje.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign