Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Riaditeľ galantského zariadenia na otázky novinárov neodpovedal, stihol sa im však vyhrážať právnymi krokmi. Z tlačového brífingu utiekol - VIDEO

Miloš MajkoDátum14. 09. 2016 22:27:34TémaKrimi správy
200

Bratislava | Galanta |  Desiatky novinárov dnes smerovali do domu novinárov v Bratislave vo viere, že vedenie resocializačného centra Čistý deň Galanta konečne vnesie viac svetla do temného diania v tomto zariadení štedro dotovanom štátom, ktoré malo slúžiť na prevýchovu veľakrát drogovo závislých detí a mladých ľudí.

Pred kamery a mikrofóny prítomných médií sa posadil riaditeľ centra Tománek a tri osoby so starostlivo utajenou identitou počas celej "tlačovej besedy", na ktorú práve Tománek médiá pozval. Riaditeľ centra, v ktorom mali byť zneužívané deti do starostlivosti centra určené rozhodnutím súdu prečítal vyhlásenie plné všeobecných fráz a dávno známych skutočností. Riaditeľ Tománek si evidentne pomýlil tlačovú besedu s médiami so zamestnaneckým stretnutím, prípadne až sedením s klientami - chovancami zariadenia. Novinárom sa priamo vyhrážal analýzou materiálov, ktoré o predmetnej kauze publikujú a bez štipky charakteru, teda pokory a sebakritiky vystupoval ako človek, ktorý s predmetnými kauzami nemá nič spoločné. Položiť otázky dal možnosť iba niekoľkým novinárom a aj na tie neodpovedal, resp. odpovedal, že odpovedať nebude. Dokonca sa odvolal na viazanie mlčanlivosťou. Kto ho zaviazal mlčať však nepovedal. Perličkou celého brífingu zostáva po celú dobu starostlivo utajená identita troch prítomných osôb, ktoré na tlačovke nepovedali ani slovo a riaditeľ na priamu otázku jedného z novinárov odpovedal, že ich vzťah k zariadeniu nie je podstatný. Ťažko mi hodnotiť, či bolo zvolanie tlačovej besedy v takomto "znení" aktom totálnej neznalosti problematiky riaditeľom Tománekom, aktom úplného zúfalstva, alebo pokusom urobiť si z prítomných novinárov srandu. Dovolím si povedať, že ak sa tak ako dnes na tlačovke správa voči klientom, niet sa čo čudovať, že kauza skončila tak ako skončila, teda policajným vyšetrovaním a podľa všetkého aj odobratím licencie zariadeniu príslušným ministerstvom.

Riaditeľ Tománek evidentne nezvládol tlačovú besedu, ktorú sám zvolal, preto je na mieste otázka ako zvládal chod tak vážneho zariadenia ako resocializačné zariadenie je.

Riaditeľ Tománek po asi 15 minútach chcel priestor Domu novinárov opustiť, čo sa mu však podarilo za veľmi úzkeho prenasledovania kamier všetkých dôležitých médií pôsobiacich v SR.  Týmto smiešnym útokom zožal vrátane svojich kolegov jedine posmech a verejnosť sa v priamom prenose mohla dozvedieť komu štát súdnym rozhodnutím zvolil do prevýchovy problémové deti a mládež a to vrátane štedrých dotácií vysoko prevyšujúcich dotácie pre obdobné zariadenia a detské domovy.

Je načase, aby sa kompetentní konečne začali zaoberať tým, ako fungujú štátom dotované zariadenia, kto ich vedie a kam tečú peniaze do týchto zariadení prideľované.

Otázka na záver: Netočí sa okolo tohto zariadenia príliš veľa politikov ? A ako je možné, že polícia v minulosti vyšetrovanie pohlavného styku s maloletou nedotiahla napriek tomu, že toto mali priznať ako vtedy tak aj v súčasnosti?

Otázok priveľa, no odpovedí málo. Odpoveď na otázku prečo je tomu tak dáva aj dnešné správanie riaditeľa zariadenia Tománeka.

Z tlačovej besedy a úteku riaditeľa zariadenia pred novinármi prinášame kompletný a nezostrihaný videozáznam.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign