Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

"revolúcia o ktorej snívate by pripadala do uvahy keby vypli facebook" - píše diskutujúci a - žial má pravdu...

Miloš MajkoDátum01. 02. 2016 15:23:44TémaAktuálne témy

V podstate neriešim, kto bude koho voliť - ja som rozhodnutý, no moje kritériá zďaleka nemusia vyhovovať každému. Neodsudzujem a nekritizujem voličov SMER-SD, KDH, SNS, SMK či ktorejkoľvek inej strany. Každý má nepochybne svoj dôvod - niektorí voliči v niektorých prípadoch možno len nevedia, čo činia...

Aj dnes je protest učiteľov a rodičov a to nielen v Bratislave, ale aj v ďalších mestách Slovenska. Ja sedím na dobrom espresse v reštaurácii na námestí Slobody v Bratislave a popri písaní sledujem už sa zgrupujúcich protestujúcich.

Úprimne, som rovnako spravodlivo nasr*tý ako oni. A zväčša z rovnakých dôvodov - no, možno trošku viac a možno aj z viacerých dôvodov. Nakoľko do tohto skorumpovaného a prehnitého systému korupcie a zneužívania moci predsa len vidím trošku hlbšie, ako drvivá väčšina ľudí.  Od hora, až dole cez samosprávy miest a až do tých najmenších obcí v krajine. Každý týždeň ma oslovujú minimálne z dvoch obcí sklamaní občania, veľakrát poslanci OZ vo viere, že im je možné pomôcť použitím nejakej zázračnej metódy, snáď zaklínacej formulky. Nie, nie je. Tak to nefunguje.

Ľudia, zabudnite na zázraky - tie sa nedejú ! Keď si nepomôžete sami, iní vám nepomôžu. Nie že by nechceli - oni len nemajú ako. Totižto skorumpovaného starostu či poslancov v obci, zlodejov v politike, ale aj mimo nej môže riešiť iba samotný občan a to aktívnymi krokmi, ktoré mu priam ponúka platná legislatíva. Áno, ja tvrdím, že máme veľa možností, len ich nevyužívame dostatočne.

Obyvatelia mesta majú možnosť poradiť si so skorumpovaným vedením nech sa akokoľvek tvári úctivo, slušne a čestne. Stačí prestať tolerovať svojvôľu volených zástupcov a ich fungovanie v znamení hesla "vyhraj voľby a môžeš všetko..."  Stačí si uvedomiť, že vyhraním volieb nenastupuje nekonečná moc, ale v prvom rade neskutočná zodpovednosť. Na to však nie sú zvyknutí ani volení zástupcovia a žiaľ ani samotní občania.

Takže teraz dopíjam espresso a vidím hodne ľudí postávajúcich na námestí napriek miernemu občasnému mrholeniu. Vidím ľudí, ktorí si už pravdepodobne povedali "a dosť!"  A držím im palce.

Prišli niečo meniť. Budem však aj zlý a pripomeniem - priatelia, nielen vy máte otlak, ktorý vás tlačí. Majú ho aj podnikatelia, ktorí sa nevedia domôcť svojich práv a štát im za odvedené dane a odvody neposkytuje potrebný servis, ale v podstate ich "vypaľuje"  rovnako, ako podvodníci a podnikatelia, ktorí by  namiesto podnikania mali dávno sedieť v base. 

Nezabudnite, podporujú vás tisíce ľudí, podporte následne vy ich oprávnené požiadavky.

- - -

V nadpise je uvedený výrok jedného z čitateľov a diskutujúcich v našich médiach: "revolúcia o ktorej snívate by pripadala do uvahy keby vypli facebook"   Plne sa s ním stotožňujem a sám dlhé roky píšem - ak ľudia neodlezú od klávesníc svojich počítačov a telefónov, nevyjdú z príjemnej anonymity a nezačnú sa svojich práv domáhať verejne, zmena nenastane nie preto, že by nebola potrebná, ale preto, lebo ju reálne nebude mať kto urobiť...

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign