Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

RegioJet v spolupráci s SAD Humenné, SAD Prešov a BUS Karpaty napojí destinácie na východnom Slovensku na vlaky RegioJet

815

RegioJet |MM|  Cestujúci budú cestovať na jeden cestovný lístok s pohodlným prestupom v Kysaku, Košiciach alebo v Poprade medzi vlakmi RegioJet a nadväznými autobusovými spojmi partnerských dopravcov 

 

Súhrn základných informácií

 

·         Nové spojenie prepojí vlaky RegioJet z a do Prahy, Bratislavy, Žiliny, Ostravy a ďalších miest s Bardejovom, Prešovom, Starou Ľubovňou, Humenným, Vranovom nad Topľou, Svidníkom, Stropkovom, Giraltovcami, Raslavicami, Sninou, Kežmarkom, Sečovcami, Spišskou Belou a Podolíncom

 

·         Z/do Kysaku bude od a ku každému vlaku RegioJet premávať nadväzný autobusový prípoj do alebo z Prešova

 

·         Novinkou bude skorý ranný autobusový spoj zo Sniny, Humenného, Vranova nad Topľou a Sečoviec, ktorý odvezie cestujúcich na prvý ranný vlak RegioJet z Košíc do Bratislavy o 5:17 a ďalšie spoje

 

·         Spojenie východného Slovenska s Bratislavou a Prahou sa zrýchli a bude aj cenovo atraktívnejšie

 

Súkromný dopravca RegioJet nadviazal spoluprácu s troma autobusovými dopravcami na východnom Slovensku – SAD Humenné, SAD Prešov a Bus Karpaty. Štartujú spolu nový model spolupráce na nadväzných autobusových spojoch k a od vlakov RegioJet.

 

V pondelok 17. 10. 2016 spolu spustia sieť piatich nadväzných autobusových liniek, ktoré budú od vlakov RegioJet z Česka a Bratislavy rozvážať cestujúcich ďalej po celom východnom Slovensku. Pri všetkých 5 linkách bude RegioJet garantovať vzájomnú nadväznosť medzi vlakmi a autobusmi, alebo zaistenie náhradného prípoja či asistencie v prípade výrazne meškajúceho spoja.

 

Vážime si túto spoluprácu – vďaka nej sa výrazne zlepší dopravná obslužnosť a prepojenie východného Slovenska s Bratislavou a Českou republikou. Obyvateľom východného Slovenska sa tak spríjemní cestovanie,“hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

5 nových autobusových liniek

Novými linkami obslúži RegioJet všetky významné lokality na východnom Slovensku. Autobusy budú premávať napr. do Starej Ľubovne, Prešova, Bardejova, Svidníka, Stropkova, Humenného, Vranova nad Topľou, Sečoviec a ďalších miest na východe krajiny. Odchádzať budú po príchode vlakov RegioJet priamo zo staníc s dostatočnou časovou rezervou na pohodlný prestup.

 

Tieto autobusy budú premávať aj v opačnom smere, a teda rovnako privezú cestujúcich z východoslovenských miest do staníc vlakov RegioJet v smere na západné Slovensko a do Českej republiky pred odchodom vlakov.

 

Nadväzné autobusové spoje budú vychádzať denne z autobusových staníc v Poprade, Košiciach a zo zastávky v Kysaku, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti železničných staníc, v ktorých zastavujú vlakové expresy RegioJet. Prestup medzi vlakmi a autobusmi tak bude jednoduchý a pohodlný.

 

Novými nadväznými linkami sa nám konečne podarí osloviť významnú časť obyvateľov východného Slovenska. Veríme, že ľudia, ktorí dnes cestujú autom, radi prestúpia do autobusov a vlakov, ktoré ponúkajú väčšie pohodlie za citeľne nižšie náklady spojené s cestovným,“ hovorí Radim JANČURA, majiteľ spoločnosti RegioJet.

 

Cestovanie na jeden lístok a predaj cestovných lístkov RegioJet po novom aj na autobusových staniciach

Nové autobusové linky budú prevádzkované partnerskými dopravcami RegioJetu. Ide o spoločnosti SAD Humenné, SAD Prešov a BUS Karpaty. Aj napriek viacerým prevádzkovateľom budú cestujúci cestovať v autobusoch vždy na jeden cestovný lístok, ktorý bude platiť aj vo vlaku RegioJet a aj v nadväznom autobuse. Pôjde tak o istú formu integrovanej dopravy, ktorá je obľúbená najmä v zahraničí.

 

Cestovné lístky na nové linky je možné kúpiť priamo na internetovej stránke www.regiojet.sk, v každej pobočke RegioJetu a STUDENT AGENCY na Slovensku aj v Českej republike, u províznych predajcov a po novom postupne aj v predajniach partnerských dopravcov na autobusových staniciach vo Vranove nad Topľou, v Humennom, Prešove, Bardejove, Starej Ľubovni a vo Svidníku. RegioJet rovnako otvoril aj novú pobočku na železničnej stanici v Prešove.

 

Z Prešova do Prahy 2× denne a do Bratislavy až 3× denne

Nadväzné autobusové spoje budú premávať niekoľkokrát denne po rôznych trasách. Vznikne napr. spojenie medzi Prešovom a Kysakom, ktoré bude premávať až 5× denne v každom smere. 3. najväčšie mesto na Slovensku tak konečne získa pohodlné spojenie so zvyškom krajiny. Spoj z Prešova bude nadväzovať ku každému vlakovému expresu RegioJet z/do Bratislavy a z/do Prahy.

 

Z Bardejova do Prahy o 2 hodiny kratšie a o takmer € 10,- lacnejšie

Po spustení nadväzných autobusových liniek sa mení aj linka z Bardejova do Prahy. Spojenie bude  od 1. 11. 2016 zabezpečené výhradne nadväznými autobusovými linkami s prestupom na nočný vlak do Prahy. Cesta sa vďaka rýchlejšej trase skráti až o takmer 2 hodiny a cestujúci taktiež výrazne ušetria na cestovnom.  Po novom zaplatia vo väčšine spojov iba € 13,70,- oproti súčasným € 23,-, čo predstavuje úsporu na cestovnom takmer € 10,-, resp. až 40 % z pôvodnej ceny. Autobusy budú k vlakom do Kysaku premávať v každom smere až 2× denne. Jeden z nich bude nadväzovať na vlakový expres RegioJet z/do Prahy a jeden na spoj z/do Bratislavy.

 

Zo Starej Ľubovne 1× denne do Prahy a 1× denne do Bratislavy

Zo stanice Poprad – Tatry bude 2× denne počas pracovných dní v každom smere premávať autobus do Kežmarku, Spišskej Belej, Podolínca a do Starej Ľubovne. Jeden z nich bude nadväzovať na expres RegioJet z/do Bratislavy a ďalší z/do Prahy.

 

Do Humenného až 5× denne, nový skorý ranný autobusový spoj zo Sniny, Humenného a Vranova nad Topľou do Košíc a na vlak do Bratislavy

Nadväzné autobusy budú 5× denne, teda od každého prichádzajúceho vlaku RegioJet, premávať aj do Humenného. Väčšina spojov bude pritom zastavovať aj na zastávkach v Sečovciach a vo Vranove nad Topľou s tým, že niektoré spoje budú zachádzať až do Sniny.

 

Po novom bude premávať každý deň nový skorý ranný autobusový spoj s odchodom o 2:35 zo Sniny, z Humenného o 3:10, z Vranova nad Topľou o 3:45 a Sečoviec o 4:17 s príchodom do Košíc o 5:00 ráno. Tento autobus zabezpečí priamy prípoj na vlak RegioJet do Bratislavy s odchodom o 5:17.

 

Niekoľkokrát denne aj do Raslavíc, Giraltoviec, Stropkova a Svidníka

Nadväzné autobusy budú premávať aj do Raslavíc, Giraltoviec, Stropkova a Svidníka. Spojenie do Svidníka a Giraltoviec bude zabezpečené 2-5× denne podľa konkrétneho dňa v týždni. Do Rastislavíc budú autobusy premávať 2× denne a do Stropkova 1-3× denne.

 


Priložené súbory k článku:



Fotogaléria k článku:

815
Autor: RegioJet

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign