Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

RegioJet rozširuje svoj vozidlový park - do premávky nasadzuje nové vozne a autobusy

815

RegioJet |MM|   Železničný a autobusový dopravca RegioJet obdržal v tomto týždni pre prevádzku na slovenských spojoch ďalšie dva moderné železničné vozne Astra a šesť nových autobusov v štýle Fun&Relax.

RegioJet rozširuje svoj vozidlový park na železnici, ako aj v autobusovej doprave. Začiatkom tohto týždňa boli dopravcovi dodané ďalšie 2 vozne typu Astra. Tie budú v najbližších dňoch zaradené do ostrej prevádzky na trase Praha - Ostrava - Žilina - Košice. Vozne budú navyše radené do najvýhodnejšej cestovnej triedy Standard. Z Košíc do Prahy sa tak cestujúci týmito vozidlami dostanú už za 9,-. V najbližších týždňoch bude dopravcovi dodaných ďalších 7 moderných vozňov. Do konca roka by mal mať RegioJet vo svojom vozidlovom parku 10 týchto moderných vagónov.

V tomto týždni prišlo do RegioJetu aj 6 nových diaľkových autobusov v štýle Fun&Relax v celkovej hodnote 2 milióny EUR. Tieto autobusy budú využité najmä pre novú pripravovanú medzinárodnú linku Bratislava – Letisko Wien Schwechat – Viedeň, ktorú RegioJet plánuje čoskoro otvoriť a zahájit na nej prevádzku v hodinovom intervale.

Nové vozne Astra

Koncom minulého roka nasadil RegioJet do premávky na trasu Praha - Ostrava - Žilina - Martin prvý vozeň typu RegioJet - Astra. Ten bol vyrobený špeciálne na mieru pre potreby žltého dopravcu v spolupráci so známym architektom Patrikom KOTASOM. Predstavuje úplne nový rozmer cestovania. Najvýraznejšou novinkou je multimediálny systém Funturo.Ide o dotykové obrazovky zabudované priamo v sedadlách z ktorých si cestujúci môžu pozrieť filmy, či počúvať hudbu. Okrem toho môžu sledovať aktuálne vysielanie v TV, počúvať rádio, surfovať po internete, pozerať predpoveď počasia, sledovať polohu vlaku na mape či si dokonca zahrať rôzne online hry. Ide o prvý vagón v Európe, ktorý je vybavený podobným zariadením. Zároveň disponuje komfortnými sedadlami od nemeckého výrobcu Grammer, ktoré iní dopravcovia bežne využívajú len v prvej triede. Samozrejmosťou sú elektrické zásuvky pri každom sedadle a dizajnové moderné WC. RegioJet vyšiel jeden vozeň na približne 1 mil. EUR.

Rozširovanie vozňového parku sa ale týmto nekončí. Nakoľko si nový vozeň cestujúci mimoriadne obľúbili o čom svedčí aj jeho pravidelné vypredávanie, žltý dopravca okrem spomínaných 10 nových, nakúpil aj ďalších 70 používaných vagónov. Tie plánuje kompletne zrekonštruovať a zmodernizovať do rovnakého štýlu ako Astry. Verí, že nové vozne prinesú výrazne zlepšenie kvality služieb a cestujúcim urobia z cesty zážitok.

RegioJet navyše naďalej pokračuje aj s obnovou lokomotív. Budúci rok by malo jeho vlaky ťahať 13 rušňov Siemens Vectron, ktoré sa radia k najmodernejším rušňom sveta.

Nové autobusy

V súvislosti s plánovaným spustením komerečnej autobusovej linky Bratislava - Letisko Wien Schwechat - Viedeň nakúpil RegioJet 6 nových autobusov Volvo Izar v štýle Fun&Relax, ktoré boli rovnako začiatkom tohto týžďna odoslané na Slovensko.Tak isto ako v nových vozňoch sú vo všetkých autobusoch nainštalované dotykové obrazovky s multimediálnym systémom Funturo. Okrem nich obnova flotily autobusov pokračuje aj v susednej Českej republike, kde STUDENT AGENCY zakúpila v uplynulom období ďalšie 3 autobusy Volvo a 7 autobusov Scania. Jeden nový autobus výjde spoločnosť na približne 340 tisíc EUR. Celý holding STUDENT AGENCY k dnešnímu dňu vlastní flotilu vyše 170 autobusov, ich počet sa bude naďalej navyšovať.

Vlakový a autobusový dopravca RegioJet na Slovensku prevádzkuje na vlastné komerčné riziko luxusné vlaky InterCity na trase Bratislava – Žilina – Košice a EuroCity Košice – Žilina – Ostrava - Praha. Taktiež nedotovanú komfortnú autobusovú linku z Banskej Bystrice cez Nitru do Bratislavy v štýle Fun & Relax a na základe objednávky Ministerstva dopravy Slovenskej republiky vo verejnom záujme vlakovú linku Komárno – Dunajská Streda – Bratislava. V  súčasnosti je v  príprave aj luxusná medzinárodná autobusová linka Bratislava – Letisko Wien Schwechat – Viedeň.

 


Fotogaléria k článku:

815
Autor: RegioJet

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign