Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

RegioJet: Nerovné podmínky při udělování licence - reakce na vydání licence jinému dopravci na trase Želiezovce – Levice – Nitra - Bratislava

RegioJet  |MM|  Tento týden se objevil další důkaz podivných praktik na Nitranském samosprávném kraji (NSK). Kraj před časem vydal nesouhlasné stanovisko s vydáním licence pro autobusovou linku soukromé společnosti RegioJet na trase Bratislava – Nitra – Banská Bystrica s odvoláním na nesouhlas města Nitra. RegioJet původně žádal spojení Bratislava – Trnava – Sereď – Nitra – Žarnovica – Žiar nad Hronom – Zvolen – Bánská Bystrica a právě kraj nesouhlasil se zastavování v menších městech z důvodu dotované dopravy. Proto RegioJet žádost zúžil pouze na mezikrajské spojení Bratislava – Nitra – Banská Bystrica.

Ve stejném období a na podobné lince, jejíž trasa se částečně překrývá s tou, na které budou od 2. února 2015 jezdit žluté autobusy RegioJetu, ji ale vydala jinému dopravci – TOMECARu Jaroslava Tomka.

„Pro mě je to signál, že Nitranský samosprávný kraj je krajem klientelismu a korupce a úředníci pan Dvonče nemohou argumentovat, že tato linka mimo jiné obsluhuje i město Levice, které má spojení s Bratislavou co dvě hodiny vlakem. Jsem nyní dvakrát více rád, že jsem upozornil veřejnost na klientelismus a korupci na zmíněných úřadech,“reaguje na zjištění majitel holdingu STUDENT AGENCY Radim Jančura.

TOMECAR Želiezovce požádal NSK o udělení licence na trase Želiezovce –Levice – Nitra - Bratislava 24. listopadu 2014 (o tři měsíce později než RegioJet).NSK tento fakt oznámil i Bratislavskému samosprávnému kraji (BSK) a požádal ho o stanovisko. Ten žádné nevypracoval, což NSK dle zákona považuje za souhlasné stanovisko bez připomínek. Žádné výhrady neměl ani NSK a licenci TOMECARu bez problémů vydal k 12. lednu 2015.

„Důvody pro neudělení licence RegioJetu byly mimo jiné ty, že se v Nitře bude rekonstruovat autobusová stanice a nové linky by nebylo možné na stávajících nástupištích odbavovat, že by to způsobilo příliš mnoho problémů. Město a kraj ale argumentovaly také tím, že linek je dost a další nejsou potřeba. Jak je tedy možné, že u jiného dopravce, který o licenci žádal o tři měsíce později a který má v seznamu zastávek Nitru stejně jako my, se tato argumentace vůbec neobjevila? Existuje podle mě jediné vysvětlení – že to bez korupce a klientelismu na tomto úřadě takzvaně nejde,“naznačuje Radim Jančura.

RegioJet požádal BSK o vydání licence pro provozování nedotované autobusové linky na trase Bratislava – Nitra – Banská Bystrica 24. srpna 2014. BSK požádal o stanovisko NSK i Banskobystrický samosprávný kraj. A to navzdory tomu, že se RegioJet zavázal, že jeho spoje nebudou v souběhu s jinou dotovanou autobusovou dopravu, licenci neobdržel.

Licenci na provozování nedotované linky Banská Bystrica – Nitra – Bratislava a zpět tak RegioJetu udělil 13. ledna 2015 až Banskobystrický samosprávný kraj.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign