Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Bratislava Live | Rescue Online | Sereď Online | Reportér 24


Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Expedicia  Za polárny kruh 2016
Označenie inzercie
Expedicia Cernobyl 2016
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
ATELIER MAJKO
Označenie inzercie
Vysivanie na textil
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
Karol Voltemar  - cesta okolo sveta na bicykli
Označenie inzercie
Bratislava na fotografiách
Označenie inzercie
Videá

Reakcia na poslanca Daniela Lipšica

Prezídium PZSR |MM| Dnes 19.03.2014 prebieha pravidelná plánovaná mesačná porada vedenia Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru s funkcionármi odborov kriminálnej polície krajských riaditeľstiev Policajného zboru za účasti prezidenta Policajného zboru a 1.viceprezidenta Policajného zboru.

 

     Na tejto porade, okrem iného, má byť prerokovaná problematika úmrtí (vrátane samovrážd), problematika odhaľovania a vyšetrovania daňovej trestnej činnosti, problematika extrémizmu a iné.

 

     Podklady, o ktorých hovoril pán poslanec Lipšic,  si vyžiadalo vedenie úradu kriminálnej polície na uvedenú  poradu. Na poradách sa pravidelne rozoberajú a diskutujú vybrané problematiky rôznej trestnej činnosti, ktorá je práve aktuálna z pohľadu jej nápadu resp. zlého vývoja. Polícia zvažuje riešiť odbornejším spôsobom udalosti - úmrtia (medzi ktoré patrí aj samovražda). Polícia preto potrebuje pre prijímanie opatrení a svoju rozhodovaciu činnosť informácie a štatistické údaje o takýchto prípadoch (aj z pohľadu ich motívu). Uvedené podklady boli vyžiadané aj z dôvodu riešenia činnosti tzv. „Šmejdov“ a niektorých nebankových subjektov, ktoré pripravujú starších ľudí alebo sociálne slabších ľudí o majetok. Ďalší dôvod bol zistiť, aké boli dopady činnosti Šmejdov v oblasti samovrážd v minulom období pre porovnanie s obdobím po nadobudnutí účinnosti  novej legislatívy v boji proti Šmejdom prijatej koncom roku 2013 (zák. č. 367/2013 Z.z.)

 

     V mailovej komunikácií a pokyne sa jasne píše o zisťovaní všetkých motívov k samovraždám s dôrazom na činnosť Šmejdov a nebankových subjektov ako BMG Invest, Horizont Slovakia, a vôbec nie niektorých splátkových spoločnostiach, v ktorých v minulosti figuroval jeden               z prezidentských kandidátov. Navyše sme sa zaujímali o roky 2007 až 2014, teda roky, kedy už prezidentský kandidát v daných spoločnostiach nefiguroval. Slová pána Lipšica preto považujeme za neodôvodnený útok na Policajný zbor na základe nepodložených informácií. Polícia sa nenechá vťahovať do predvolebnej prezidentskej kampane.

 

     Ide o štandardnú riadiacu, analytickú  činnosť polície. Od začiatku  roku 2014 boli napr.         z úrovne Prezídia PZ vyžiadané podklady k nasledovným problematikám v trestnej činnosti:

 

·         podvodná (fantómová) kamiónová preprava,

·         podvody páchané na senioroch prostredníctvom zaužívaných legiend,

·         násilné útoky na seniorov,

·         informáciu k prípadom mrzačenia ženských pohlavných orgánov pre policajného pridelenca SR v Londýne,

·         analýza lúpežných prepadnutí bankových ústavov,

·         spracovanie vyhodnotenia prípadov krádeží motorových vozidiel istej značky.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Bottom panel

© bratislavalive všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na bratislavalive.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign